Kifakadt a Financial Times: az lesz a következő amerikai elnök, aki jobban meg tudja ijeszteni a választókat
A cikk szerzője szerint a demokraták már most azzal riogatnak, hogy beköszönthet a tekintélyelvűség kora.
Harris kampánystratégiája eddig nagyjából arra épül, amit a Financial Times szerzője korábban „megjósolt”.
Nyitókép: Saul Loeb / AFP
Noha hivatalosan még mindig nem elnökjelölt, Kamala Harris sajtóhírek szerint már magáénak tudhatja a demokrata pártdelegáltak többségének támogatását. Ennek apropóján Biden helyettese csütörtökön egy rövid videóval be is indította kampányát.
A másfél perces videó aláfestő zenéje Beyoncé Freedom (Szabadság) című dala, amelyet Harris az elmúlt napokban a beszédei során is elkezdett már használni, miután az énekesnő engedélyezte azt a demokrata politikusnak.
Harris a videóban arról beszél, hogy szerinte vannak, akik olyan országban szeretnének élni, ahol „félelem uralkodik”, de ők a „szabadságot választják”.
A videóban elhangzottak kapcsán külön érdekesség, hogy mint a Mandiner olvasói emlékezhetnek: a Financial Times hasábjain néhány napja megjelent cikkből kiderült: a félelem felkorbácsolása fogja meghatározni az amerikai elnökválasztás végkimenetelét.
A cikk szerzője azt írta: szerinte könnyen elképzelhető, hogy az eredmény azon múlik majd, hogy melyik jelölt tudja a legjobban megijeszteni a szavazókat.
A cikkben arról számolt be Gideon Rachman, hogy Donald Trump szerint a bevándorlás, a háború, az infláció, valamint a woke térnyerése jelenti az igazán nagy veszélyt az amerikai álomra. Ezzel együtt a Financial Times arra is rámutatott, hogy a demokraták arra építenek, hogy veszélyben az abortusz, és bármikor beköszönthet a tekintélyelvűség kora, ha újra Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke. Erről korábban itt írtunk.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A cikk szerzője szerint a demokraták már most azzal riogatnak, hogy beköszönthet a tekintélyelvűség kora.