Donald Trump Európára bízná az ukrán tűzszünetet
A megválasztott amerikai elnök szerint Európának kell vezető szerepet vállalnia Ukrajna védelmében és a háború lezárásában.
Ha Kamala Harris marad a jelölt, ideje nagy részét a kampány köti majd le, így az ügyeket az adminisztráció, pontosabban az azt meghatározó Deep State fogja vinni.
Nyitókép: KAMIL KRZACZYNSKI / AFP
„Miért félnek ennyire Trumptól? Leginkább amiatt, hogy már nincsen veszteni valója. Ha november 5-én megválasztják elnöknek, ez lesz az utolsó ciklusa, utána már nem indulhat az elnökségért. Ez szabad kezet ad neki az intézményrendszer alkotmányos kereteken belüli átalakítására, aminek tervein már több konzervatív agytröszt dolgozik. A legismertebb ilyen projekt a Heritage Foundation Project 2025 programja, melynek keretében konkrét döntéseket készítenek elő és olyan embereket képeznek, akik vezető szerepet kaphatnak Trump második elnöki adminisztrációjában. Arról már 2020 végén is többen beszéltek, hogy a mainstream médiának híreket kiszivárogtató FBI felső vezetését katonatisztekre és a bevándorlási hivatal (US Immigration and Customs Enforcement, ICE) vezetőire cserélnék, akik biztosan nem vennék fel a telefont a Deep State háttéremberinek. Amikor Mike Pompeo korábbi százados volt a CIA vezetője, majd külügyminiszter, ezek a kulcsintézmények az addigi gyakorlattal szakítva a törvények szerint működtek és nem tettek keresztbe az elnöknek.
A személycseréken túl elnökként Trump visszavághat az ellene irányuló támadások kitervelőinek és végrehajtóinak, amivel leleplezheti a Deep State hátországát adó pénzügyi; közigazgatási; politikai; katonai és média elit összefonódását, valamint a hatalmi manipulációk mechanizmusát. Ezzel kiütné a Deep State kezéből azt az eszközt, amivel részérdeküket a világ vezető hatalmának erőforrásain keresztül érvényesítették.
Ezt nem akarják megvárni, ezért váltották le a láthatóan szenilis Joe Bident egy nála húsz évvel fiatalabb jelöltre, akit a Deep State kamarillája ugyanúgy tud majd mozgatni, mint a most visszalépett elnököt, aki ciklusa hátralévő idejében politikai értelemben »béna kacsa« lesz.
A demokrata elnökjelölt személyéről az augusztusi konvención döntenek. Ha Kamala Harris marad a jelölt, ideje nagy részét a kampány köti majd le, így az ügyeket az adminisztráció, pontosabban az azt meghatározó Deep State fogja vinni. A demokrata jelölt győzelmével a korábbi kétpárti fősodor politikája folytatódna, amely az ukrajnai háború folytatásában és nem a békekötésben érdekelt. Anthony Blinken amerikai külügyminiszter 2023 decemberében világosan elmondta: »Minden Ukrajnának küldött tíz dollárból kilenc visszajön az USA-ba«. Mivel az amerikai Képviselőház egyre hosszabb nekifutással fogad el ukrán támogatásokat, könnyen lehet, hogy a tavaszi 61 milliárd dollár volt jó ideig az utolsó.
Az amerikai elnökválasztási kampányt látva Orbán Viktornak igaza van amikor azt írja, hogy »(…) a politikai vezetés nélküli bürokrácia a korábbi úton halad tovább«, ami a fősodorhoz tartozó demokrata elnökök esetében a háború elhúzása. Ez még Amerikában is csak egy szűk kisebbség érdeke, így velük szemben nemcsak Amerikában járnának jóval többen a békével, hanem világszerte.”