Orosz katonai repülők hatoltak be Finnország légterébe
A határőrség közleménye szerint a négy határsértő közül kettő bombázó, kettő pedig vadászrepülő volt.

Az oroszok jól látható módon lendületben vannak a térségben.

A nyitókép illusztráció. Fotó: KREMLIN PRESS SERVICE / ANADOLU / ANADOLU VIA AFP
Új térképet mutatott be Julian Röpcke német OSINT-elemző az Ocseretinétől nyugatra zajló harcokról. A térkép alapján jól látszik, hogy az orosz hadsereg egyértelműen lendületben van a térségben.
A Bild újságírója most az Avgyijivkától nyugatra található Ocseretine térségéről közölt egy új grafikát az X-oldalán.
„Ukrajna talán alig száz katonával próbálja tartani ezt a frontot, miközben az oroszok hetente ezer embert áldoznak fel a haladásért” – írta a német újságíró.
A térképet itt tudja megtekinteni:
***
Ezt is ajánljuk a témában
A határőrség közleménye szerint a négy határsértő közül kettő bombázó, kettő pedig vadászrepülő volt.

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

A hatóságok arra kérték a lakosokat, hogy húzódjanak óvóhelyre, és a levegőbe került füst miatt tartsák zárva az ablakokat.


A kikötői olajipari infrastruktúrát is támadták.


Mindezt az orosz védelmi minisztérium erősítette meg, ukrán oldalról nem érkezett jelentés.
