Visszatér a Wagner-csoport Ukrajnába!

2024. május 28. 07:24

Az orosz Afrika-hadtest wagnereseit is bevethetik a Harkiv elleni offenzívában.

2024. május 28. 07:24

Nyitókép: Alexander Nemenov / AFP

A brit védelmi hírszerzésre hivatkozva a Business Insider arról ír, hogy az orosz Afrika-hadtest Wagner-egységei is harcolnak a Harkiv elleni offenzívában. Hangsúlyozzák: 

a Kreml áttelepítette az orosz védelmi minisztérium Afrika-hadtestét a reguláris orosz erőkkel és a Storm-Z egységekkel együtt Európába

 az észak-harkivi offenzíva megerősítésére.

Mint kiderült, az orosz Afrika-hadtest közel kétezer katonából és tisztből áll, köztük tapasztalt zsoldosokkal, akik korábban a Wagner-csoportban szolgáltak.

Hozzáteszik: az Afrika-hadtest megjelenése Ukrajnában azt jelzi, hogy 

Oroszország megerősítette ellenőrzését a Wagner-csoport maradványai felett, 

másrészt megtámogatja az Ukrajna elleni háborút egyéb erőforrásokkal.

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 147 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
iphone-13
2024. május 28. 08:43
IDEJE RENDET VÁGNI HAJRÁ OROSZOK
Válasz erre
11
0
békalepcse2.0
2024. május 28. 08:10
Na végre! Lehetnének kicsit gyorsabbak is az oroszok. Minél jobban elhúzzák a háborút annal több ártatlan határmeni orosznak (u-krajainak) kell meghalnia. Hajrá Wágner!
Válasz erre
11
0
B_kanya
2024. május 28. 08:09
Brit hírszerzők... ;)
Válasz erre
8
0
B_kanya
2024. május 28. 08:03
Sztrovacsek 2024. május 28. 07:48 "Merthogy más már nem nagyon van." Bizonyára a 22 november óta átlagosan havi 30e még nincs kiképezve. Aha.
Válasz erre
6
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!