Miniszteri biztos: Gyalázat, ahogy az unió a magyar egyetemistákkal bánik!

2024. április 08. 20:02

Rodrigo Ballester szerint az Erasmuson túl is van élet.

2024. április 08. 20:02

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

A magyar egyetemek jelentős részének kizárása a közvetlen brüsszeli finanszírozású programokból igazságtalan döntés – hangoztatta Fellegi Áron, az EuroAtlantic Zrt. nemzetközi tanácsadó cég alelnöke az MTI-nek nyilatkozva a kérdésről rendezett konferencián Rómában hétfőn.

Fellegi Áron hangsúlyozta, hogy az Erasmus és a Horizon Europe programokból való kizárás nehéz helyzetbe hozza a magyar egyetemeket. „Célunk, hogy a nemzetközi közeget, közte az olasz vállalati és egyetemi környezetet megszólítva, bátorítsuk az olasz intézményeket, egyetemeket, kutatóintézeteket, hogy a jelenlegi nehéz helyzet ellenére is működjenek együtt a magyar egyetemekkel, potenciális partnerséget építsenek fel a magyar intézményekkel” – mondta az EuroAtlantic Zrt. vezetője.

A magyar egyetemeknek az EU-forrásokból való kizárása című, angol nyelvű konferenciát, melyet az EuroAtlantic Zrt. és a Matthias Corvinus Collegium közösen szervezett, az olasz főváros magyar kulturális intézete látta vendégül. Többek között római, nápolyi és olaszországi székhelyű nemzetközi egyetemek képviselői vettek részt a találkozón. 

Rodrigo Ballester, a felsőoktatás és a kutatás nemzetköziesítéséért felelős magyar miniszteri biztos

hatalmas igazságtalanságnak és gyalázatnak nevezte több mint húsz magyar egyetem kizárását.

Az MTI-nek kijelentette, hogy a magyar egyetemisták rosszabb helyzetben találják magukat, mint orosz hallgatótársaik, akiket egyénileg nem sújt hasonló kizárás az európai egyetemeken. Rodrigo Ballester megjegyezte, „az Erasmuson túl is van élet”. Hozzátette, hogy a római konferencia a magyarországi oktatási és kutatóközpontok kiválóságának megismertetését is szolgálja, újfajta európai és nemzetközi kapcsolatok kiépítésével.

A találkozó panelbeszélgetésén felszólalt Prukner Péter, a győri Széchenyi István Egyetem digitális fejlesztési központjának adjunktusa, valamint Vincenzo Lipiello, a nápolyi II. Frigyes egyetem robotika tanszékének professzora.

(MTI)

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 115 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tikkadt-szocske
2024. április 10. 11:32
Az ájrópaidemoráciajogállamiság esetén a nép véleménye nem irányadó.
gyzoltan-2
2024. április 09. 05:53
"Miniszteri biztos: Gyalázat, ahogy az unió a magyar egyetemistákkal bánik!" Teljesen jogosan! Ez a trend! Egyszerűen nem zárható ki, hogy a magyarországi egyetemi hallgatók közé magyarok is bekeverednek, márpedig ez a meghódított szolganépeknél nemkívánatos jelenség... -hogyan tartsunk magyart, hát így..!
pandalala
2024. április 08. 22:33
jogállamiság egyenlőség testvériség .... internacionálé de, nem "úgy" .... :-DD :-(( európai értékek ............ faszom .. :-((
Ízisz
2024. április 08. 20:51
Z. ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗ Felhívás BELFÖLD 2024. ÁPRILIS 08. - 19:55 Kedves Olvasóink! Magyar Péter interjút adott a Blikknek, amiben beszélt a hétvégi tüntetésről. Magyar Peter barátnője véletlenül elszólta magát, és bevallotta, hogy a tüntetés költségeinek a felét Magyarországon szedték össze, másik részét külföldön. Ez így meg is jelent a Blikk oldalán videóban. Ezek után kapcsolt Magyar Péter és felhívta a Blikk szerkesztőséget, hogy módosítást kér, ki kellene vágni azt a részt a videóból, ahol elismerik, hogy külföldről támogatták hétvégi tüntetésüket. A Blikk bulvár oldal ennek eleget is tett, és kicserélték a videót, kivágták ezt a 20 másodperces részt. Ezért kérjük mi most Olvasóink segítségét. Amennyiben valaki gyors volt és sikerült lementenie a Blikkre kikerült legelső videót, amit töröltek, legyen kedves elküldeni szerkesztőségünk címére. [email protected] Köszönjük!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!