Clinton Magyarország NATO-csatlakozásáról: Kockázatos döntés volt, de jó beruházásnak bizonyult
Nem mindenki támogatta – fejtette ki felszólalásában Bill Clinton.
George Robertson szerint nem kizárt, túl korán ünnepeltünk, mert a reményekkel teli időszak rövid volt, és 2022. február 22-én, amikor az oroszok átlépték egy szuverén ország határait, véget is ért.
Nyitóképünk archív: Lord George ROBERTSON NATO-főtitkár (k) elnököl a NATO külügyminisztereinek értekezletén Brüsszelben 2003. december 4-én. (MTI/EPA/Herwig Vergult)
George Robertson volt NATO-főtitkár a Csehország NATO-csatlakozásának 25. évfordulója alkalmából kedden, a prágai Hradzsinban megtartott biztonságpolitikai konferencián mondott beszédében kijelentette: amennyiben Oroszország győz Ukrajnában, nem áll meg az ukrán határokon. Ukrajna Európáért is harcol, ezért a NATO-nak világos üzenetet kell küldenie Moszkvába, hogy „a megtámadott országnak minden lehetséges eszközt megadunk a védekezéshez és az agresszor kiűzéséhez” – mondta.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem mindenki támogatta – fejtette ki felszólalásában Bill Clinton.
George Robertson szerint Csehország, Lengyelország és Magyarország csatlakozása a NATO-hoz 1999-ben új fejezetet nyitott a hidegháború lezárása utáni kelet-nyugati kapcsolatokban. „Nem kizárt azonban, hogy túl korán ünnepeltünk, mert a reményekkel teli időszak rövid volt, és február 22-én két évvel ezelőtt, amikor az orosz tankok átlépték egy szuverén ország határait, véget is ért” – tette hozzá.
(MTI)