Trump vagy Harris: hogy állnak a választást eldöntő csatatérállamok Amerikában?
Mutatjuk, min múlik az őrült verseny a csatatérállamokért az amerikai elnökválasztáson Trump és Harris között!
A washingtoni Képviselőház szerdán szavaz a kínai videómegosztó megregulázásáról.
Fotó: Muhammed Selim Korkutata / ANADOLU AGENCY
Az Egyesült Államokban régóta vita tárgya a Tiktok: a pár év alatt rendkívül népszerűvé vált videómegosztó oldalt sokan gyanúsnak tartják. A TikTokot egy kínai cég, a ByteDance hozta létre, és
ma különösen a fiatalok körében nagyon elterjedt a használata.
Amerikában sok döntéshozó nemzetbiztonsági kockázatnak tartja a kínai oldalt. Az FBI igazgatója, Christopher Wray is annak tartja a TikTokot. Korábban Donald Trump is belengette a TikTok betiltását elnökként, a napokban pedig Joe Biden elnök jelentette ki, hogy ő aláírná a betiltást.
Az amerikai Kongresszusban most az egymással éles vitákban álló republikánus és demokrata politikusok azonos állásponton vannak: a TikTokot meg akarják regulázni.
A hírek szerint két opció merült fel:
az egyik, hogy a TikTokot elválasztják kínai anyacégétől, más tulajdonba kerülne,
ami már megfelelne az amerikai elvárásoknak. Így a platform tovább működne a felhasználók számára, csak más cég tulajdonában lenne. A másik pedig az, hogy egyszerűen betiltják a TikTokot.
A cég nem nézi passzívan az ellene irányuló lépéseket:
a minap tömeges push üzenetet kaptak felhasználói, köztük gyerekek tömegei,
amiben a TikTok bezárásának veszélyéről értesítették őket, valamint arról, hogy milyen címen lehet elérni illetékes kongresszusi képviselőiket.
Emellett tüntetéseket is szerveztek már a TikTok védelmében: az NBC idéz egy vállalkozót, akinek a családi vállalkozása forgalmának a 90 százaléka a TikTokon keresztül jön, és nagyon nem örülne a platform beszántásának.
A washingtoni Képviselőház várhatóan szerdán dönt a TikTok ügyében.