És még mondják, hogy a magyar választó passzív, nehezen mozdul!
A rendőrség, ami mégiscsak legjobban ismer minket, másképp gondolja. Az ORFK 20 000 kézi működtetésű könnygázgránátot vásárol.
Kollégái is arra kérték, hogy ne publikálja az adatokat.
Elszabadult a pokol és csak fegyveres biztonsági szolgálat védelmében mert a nyilvánosság elé állni Roland Fryer, a Harvard Economics professzora egy 2016-os tanulmánya miatt – írta a Foxnews.
Az azóta az egyetemet elhagyó professzor hat évvel ezelőtt a houstoni rendfenntartók faji elfogultságáról tett közzé egy tanulmányt, amelyben kutatásaira alapozva azt állapította meg, hogy
a rendőrök fele annyi esetben lépnek fel színesbőrűek vagy spanyolajkúak ellen, mint mással szemben.
Adatai szerint az egyenruhások 23,8 százalékkal kisebb valószínűséggel lőnek feketékre és 8,5 százalékkal kisebb valószínűséggel a spanyolajkúakra, mint a fehérekre.
Amikor Fryer azt állította, hogy az adatok alapján, hogy „nincs faji különbség a rendőrök fegyveres intézkedéseiben”, az élete teljesen felborult.
Már tanulmánya közzététele után pár perccel megkapta az első panaszt és fenyegetést.
Kollégái arra kérték, hogy ne publikálja az adatokat. Bár a világhírű közgazdász az oktatók hozzászólásaiból tudta, hogy megosztó lesz a kutatása – amit még meg is ismételt –, erre nem számított.
A jelentés közzététele után Fryer több mint egy hónapig rendőri védelem alatt volt kénytelen élni.
Fryert, aki 30 évesen a Harvard legfiatalabb fekete professzora lett, 2019-ben két évre felfüggesztették, miután állítólag „nemkívánatos szexuális magatartást tanúsított az egyetem alkalmazottaival szemben”. Fryer azóta is tagadja ezeket a vádakat.
Fotó: Ramin Talaie/Corbis via Getty Images