Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Bérelhető a Mandiner korszerű stúdiója, mutatjuk a részleteket!

A legendás sakkozó Orbán Viktort is igyekezett megemlíteni. Úgy véli, meg kell szégyeníteni a magyar miniszterelnököt.

A volt sakkvilágbajnok Garri Kaszparov a Wall Street Journalban arról ír, hogy Alekszej Navalnij ma is élhetne, ha honfitársai ugyanolyan bátrak lettek volna, mint pár éve az ukránok, akik az utcára vonultak, hogy kivívják szabadságukat. Hozzátette: szerinte itt a diktatúra gyilkolt és ez pont olyan gyalázatos, mintha az orosz elnök személyesen húzta volna meg a ravaszt.
Kaszparov úgy véli, Navalnijt cserben hagyta az orosz társadalom, de a Nyugat is, mert közönyösek voltak. Bezzeg az ukránok
az életüket kockáztatták, hogy felszabaduljanak, írja. Szerinte a nyugati politikusok csak beszélnek cselekvés nélkül.

Leszögezi: Biden elbújhat a republikánusok mögé, ám a Fehér Háznak nincs szüksége a Kongresszus jóváhagyására, ha például vadászgépeket szeretne szállítani Kijevnek.
Fekete-fehér hangszerelésű cikkében Kaszparov hangsúlyozza:
itt az alkalom, hogy „megszégyenítsük a Putyin oldalán állókat Orbántól és Trumptól kezdve, Tucker Carlsonon át Elon Muskig.”
Aztán újra felszólít a további harcokra: ha Biden valóban súlyos csapást akar mérni a Kreml gyilkosaira, akkor csak az ukránok kezébe kell adnia a megfelelő fegyvereket, írja.
A toposzokat is elismétli a sakkozó: szerinte Moszkva most még inkább felbátorodik
és nagyobb lesz a kockázat Ukrajna, a balti államok és Lengyelország számára.
Nyitókép: Eric PIERMONT / AFP

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Az ukrán elnök kerek-perec kimondta azt is, ami szerinte eldönti a háború kimenetelét.


Orosz közlések szerint Ukrajna több száz drónnal támadta az ország területét az éjszaka folyamán.


A hatóságok arra kérték a lakosokat, hogy húzódjanak óvóhelyre, és a levegőbe került füst miatt tartsák zárva az ablakokat.
