„Brüsszel és a globalista kormányok saját polgáraik jólétének rovására támogatják a háborút, amit egy tüntető belga gazda traktorjára kitett tábla így foglal össze: »Jólétet és prosperitást ígértetek, háborút és recessziót kaptunk helyette!«. Miközben számolatlanul megy a pénz Ukrajnába, addig a globalisták saját polgáraikon és országaikon spórolnak. Az elégedetlenséget látva már kevés a »jobboldal áttörésével« és ennek következtében az »EU szétesésével« riogatni. Az elszegényedő nyugatiakat a »demokrácia és autokrácia élet-halál harca« sem hozza már annyira lázba, mivel rájöttek, hogy miközben ezen aggódnak, megszorítás megszorítást követ. Ahogy egyre kevesebb a vesztenivalójuk, úgy tüntetnek egyre többen Európa-szerte a globalista szivárványkoalíciók megszorító és háborús politikája ellen.
Ebben a környezetben vetik egyre többen fel azt, hogy a tagországok helyett inkább az EU finanszírozza a háborút. Persze vannak olyan kivételek, mint a NATO főtitkári ambíciókat dédelgető észt miniszterelnök, aki a Ramstein-koalíció tagországait egy 0,25 százalékos GDP-arányos évenkénti háborús járulék fizetésére szólítja fel, vagy az újjáépítési (RFF) hitel mintájára többszáz milliárd eurós uniós hadikölcsön felvételét sürgeti. Scholz német kancellár a kötelező betelepítési kvótánál már »bevált« receptet követi, amikor a többi tagországot is nagyobb Ukrajna-támogatásra sarkallja: Nem akar érdemben változtatni, csupán azt bábozza el a németeknek, hogy a többi – egyébként vonakodó – tagországot is jobban bevonná a felelősségbe.
A többség azonban uniós szintre tolná a háború finanszírozását, az kevéssé feltűnő a saját költségvetésben, és tényleg csak a következő generáció fogja a most felvett hiteleket visszafizetni. Alternatívaként jöhet egy olyan csodabankár, aki szerint »ez nem adósság, ezek csak számok«, így az adósság ütemezetten elinflálható.
A most elfogadásra váró ukrán hadikölcsön nemcsak a lopakodó föderalizáció egy eszköze, hanem egy precedens is.
Azt mindenki tudja, hogy az 50 + 20 milliárd euró nem lesz elég négy évre, így nemsokára újabb hiteleket kell felvenni.
Brüsszel azért ragaszkodik foggal-körömmel A-tervként az uniós hitelhez, mert az gyorsabban kivitelezhető és kevesebb ellenállásba ütközik, mintha mind a 26 tagállam fővárosában szavazni kéne róla. Ezt a tervet akasztja meg a békepárti magyar álláspont, amely ellen minden fenyegetést bevetnek. A globalista elit bármi áron hadiösvényre akarja küldeni Európát, háborús pszichózissal akarják a tagországokat militarizálni és ahogyan a német védelmi miniszter mondta, (Németországot) öt éven belül »háborúra alkalmassá« tenni.