Deutsch Tamás kitért arra is, hogy a „Soros-hálózat – a teljes, Magyarországgal szemben felvonultatható hadigépezetét készültségbe helyezve – december vége óta újra iszonyatos erejű támadást intéz Magyarországgal szemben”. Az Európai Parlament jövő heti plenáris ülésén megint lesz magyar vita, ahol az ismert szereplők az ismert rágalmakat fogják elmondani, amire rátesznek egy lapáttal, mert a vitán túl további nyolc napirend keretében a lehető legócskább hazugságokra építő támadásokat intézik ellenünk – mondta. Példaként említette, hogy az uniós pénzből támogatott civilszervezetek működésének átláthatóságával foglalkozó jelentés a Soros-szervezetek külföldi támogatását tiltó Stop Soros! törvénnyel összefüggésben teremt lehetőséget arra, hogy megint támadják Magyarországot.
A politikus kiemelte, hogy Katarina Barley, az Európai Parlament alelnöke előterjesztésében egy újabb hetes cikkely szerinti eljárást, Magyarország szavazati jogoktól való megfosztását helyezi kilátásba, mert az ellenkezőjét állítja annak, amiről az Európai Bizottság decemberben bizonyítványt állított ki, miszerint Magyarország minden, a bizottság által megfogalmazott módosítást végrehajtott, így uniós forrásokhoz juthat.
Az Európai Parlament a jövő héten tárgyalja az Erasmus+ programról szóló előterjesztést, amelyhez Donáth Anna és Cseh Katalin módosító javaslatot nyújt be két másik európai liberális képviselővel közösen, azt javasolva, az unió továbbra is tartsa fenn azt a törvénytelen helyzetet, hogy a magyar kutatók és hallgatók nem jutnak hozzá a program forrásaihoz – fűzte hozzá.
Deutsch Tamás felhívta a figyelmet, hogy mindez azokban a napokban történik, amikor Lengyelországban
a brüsszelita új lengyel kormány a lehető legbrutálisabban, tényleg lábbal tiporja a jogállamiság legalapvetőbb elveit és szabályait”,
és miközben az Európai Parlament erről egy „mukkot sem mond”, Magyarországot újra a legméltatlanabb módon próbálják pellengérre állítani.
A fideszes európai parlamenti képviselő szólt arról is, hogy ha Charles Michel, az Európai Tanács elnöke elindul és mandátumot szerez az európai parlamenti választásokon, a tisztséget az új elnök megválasztásáig ideiglenesen az EU Tanácsának elnökségét ez év második felében betöltő Magyarország kormányfője, Orbán Viktor viselné. „Döbbenetes megint, hogy amikor rólunk, magyarokról van szó, a brüsszeli bürokrácia őrültségeivel szembeszálló, a maga szuverén álláspontját képviselő ország vezetőjének a személye merül fel, mindegy, mit írnak elő az uniós szabályok, rögtön felháborodnak, rettegnek és az unió jogi normáit megerőszakoló B meg C, meg D forgatókönyveken próbálnak gondolkodni” – mondta Deutsch Tamás.