Minden nap október 6-a
Auschwitz után a nyugati világ megígérte: soha többé. Ám ez azt jelentette: soha többé nem gyilkolnak zsidókat a németek 1944-ben Európában. Veszprémy László Bernát írása.
A népirtásra való felhívás megítélése az amerikai egyetemek szerint „a kontextustól függ”.
Republikánus politikusok és a Visegrád24 is beszámoltak közösségi oldalaikon arról, hogy a Harvard, az MIT és a Pennsylvania egyetem vezetőinek a következő kérdést tették fel eskü alatt kongresszusi meghallgatáson az antiszemitizmusról:
Megsérti-e a zsidók kiirtására való felhívás az egyetemük magatartási kódexét vagy a zaklatásra vonatkozó szabályokat?
A meghallgatás annak kapcsán történt, hogy vizsgálják a fenti egyetemeken rendszeres palesztinpárti, zsidóellenes megjegyzéseket, s emiatt bekérették a három egyetem vezetőit. Az egyetemi vezetők válaszai megdöbbentették a jelenlévőket.
A kérdező annyira megdöbbent a válaszoktól, hogy újra és újra feltette mindegyiküknek ugyanazt a kérdést, és ők újra és újra ugyanazokat a válaszokat adták.
Röviden, lényegében ezt válaszolták az egyetemi vezetők: az, hogy megsérti-e a zsidók kiirtására való felhívás az egyetemük magatartási kódexét vagy a zaklatásra vonatkozó szabályokat
„a kontextustól függ” és „attól, hogy a beszéd átcsap-e magatartásba”, azaz ténylegesen a zsidók megölésébe.
A kongresszusban elhangzott tanúvallomás kapcsán, a biztonság kedvéért idemásoljuk a népírtás fogalmát: „Egy adott nemzethez vagy etnikai csoporthoz tartozó emberek nagy számban történő, szándékos meggyilkolása azzal a céllal, hogy elpusztítsák ezt a nemzetet vagy csoportot.”
Ez az eset is jól mutatja, hogy az elmúlt évtizedekben az újbaloldali mozgalmak teljesen átvették az irányítást az amerikai egyetemek többsége felett,
ezek a radikálisan antiszemita, és terrorizmust támogató mozgalmak pedig sakkban tartják az intézmények vezetését,
emiatt még az ilyen egyértelmű kérdésekben sem mernek egyenes választ adni, hiszen amint megteszik, azonnal az agresszív baloldali aktivisták céltáblájává válnak.
Nyitókép: X