Kinek dolgozik az idő, ki bírja tovább a háborút? – Világrend
2023. december 20. 17:04
Az ukrajnai háború 2023-as tanulságairól és 2024-es lehetséges kimeneteleiről kérdeztünk két biztonságpolitikai szakértőt. Év végi összefoglaló háborús elemzés podcast-műsorunkban.
2023. december 20. 17:04
3 p
1
5
21
Mentés
Oroszország nem adja fel befolyási övezetét, az orosz Közel-Külföld stabilitása számára biztonsági prioritás, amelyért hatalmas áldozatokat is kész meghozni. A Nyugat pedig tudja, hogy Ukrajna elengedésével saját biztonsági rendszere rendülne meg az orosz közvetlen, és kínai távoli fenyegetéssel. A felek között egyelőre nincs meg a bizalmi kapcsolat arra, hogy egy új, mindenki biztonsági igényeire garanciát nyújtó, európai biztonsági rendszer alapjairól megindulhasson a párbeszéd.
Az ukrajnai háború tanulságairól szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– Elérheti-e célját a háborúval Oroszország: Ukrajna meggyengítését, és elérheti-e célját az Egyesült Államok: Oroszország meggyengítését?
– Melyik fél tudja tartalékokkal bírni az elhúzódó háborút?
– Milyen reális exit-stratégiái lehetnek a háborús feleknek?
A műsor vendégei: Kaiser Ferenc biztonságpolitikai szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense és Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, a Milton Friedman Egyetem oktatója.
Jelenleg vizsgálat zajlik; a légi közlekedésben minden incidenst ki kell nyomoznia az erre szakosodott hatóságoknak – hangsúlyozta Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.
Azt állítják, az orosz légvédelem egy ukrán támadás kivédésében vett részt a gép eltalálását megelőzően, de úgy vélik, ilyen esetben az orosz félnek kötelessége lett volna lezárni légterét a polgári repülőgépek előtt.
Az orosz biztonsági szolgálat szerint az SZBU egy orosz állampolgárt bérelt fel, hogy bombát helyezzen el az orosz védelmi minisztérium egyik vezetőjének szolgálati gépkocsija alá.
Keith Kellogg bírálta Oroszországot, mert karácsony napján indított nagyszabású rakéta- és dróntámadásokat Ukrajna energiaellátására és infrastruktúrájára.
Petro Porosenko szerint akkor kellett volna békét kötni az oroszokkal, amikor Ukrajna a legerősebb volt, amikor Herszon és Harkiv régióiból is visszaverték az orosz katonákat.
p
3
0
8
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 21 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
templar62
2023. december 20. 18:19
Az oceánok alatti internetkábelek még épek .
A műholdak még nincsenek megszórva ellenkező irányból érkező söréttel .
" Az ember élte kezdetén ,
Nem volt akkor gazdag és szegény .
Míg Ádám ásott , Éva szőtt ,
Ki látott akkor vámszedőt ?
YouTube : " Geyers schwarcen haufen ... "
Tagadhatatlan, hogy a jelenlegi állapotok mellett veszélyes lehet Oroszország Európára és a világra egyaránt, mert ha a un. "globaló-gazdi" tovább provokálja őket a vazallusaival akkor egy ponton elszakadhat az a cérnaszál amin a béke függ jelenleg és gombásodni kezdhet a világ.
Szerintem a 24-di óra 59-dik percének 55-dik másodpercében tartunk jelenleg, és aki fogva-tart nem tud/akar ereszteni.