Brüsszelből ütik Fukuyamát: Iszonyatosan tévedett
Most a Politico szállt bele a világhírű filozófusba.
A Politico arra figyelmeztet, hogy Németországtól is félnie kell Brüsszelnek, nem „csak” Magyarországtól.
Tanulságos olvasmány a Politico brüsszeli ügyekkel foglalkozó hírlevele. Egyrészt, beleszálltak Fukuyamába, másrészt úgy tűnik, hogy megindult a célkereszt áthelyezése Magyarországról Németországra.
Ezt is ajánljuk a témában
Most a Politico szállt bele a világhírű filozófusba.
Arról írtak, hogy Ursula von der Leyen (az Európai Bizottság elnöke) és Charles Michel (az Európai Tanács elnöke) együtt akartak több pénzt kalapozni az Európai Békekeretbe (EPF): Von der Leyen arányosított módszert akarna, Michel pedig európai védelmi kötvények kibocsájtását szorgalmazta.
Mint fogalmaztak, „nem csak azért [élesedik a vita], mert Magyarország blokkolja az EPF Kijevnek szánt nyolcadik részletét”, hanem egy német dokumentum miatt is, amely „nyugtalanságot kelt a védelmi közösségben”.
Ugyanis a nem hivatalos kormányzati szervtől származó irat nemes egyszerűséggel a céltábla közepére helyezi Scholzot.
Egy „non-paper” karavja a zűrt, ami egy egészen sajátságos brüsszeli iratkategória: olyan, az uniós intézményeken belüli zárt tárgyalások során előterjesztett, általában kifejezett nevesítés nélküli informális dokumentum.
Egy név nélküli uniós diplomatát idézett a lap: a „non-paper” olyan nagy port kavart, hogy
„mindannak ellenére, amit Németország az elmúlt 12 hónapban tett, nem Orbán, hanem Scholz lesz az, aki végül leállítja az Ukrajnának nyújtott katonai támogatást”.
Ugyanis a németek nehezményezik, hogy bár ők finanszírozzák az EPF negyedét, a tagországok azt nem német cégeknél használják fel, amivel német szemszögből kidobott pénz lett a befizetés.
Nyitókép: Tobias SCHWARZ / AFP