Csák János elbocsátotta L. Simon Lászlót a Magyar Nemzeti Múzeum éléről
A miniszter szerint L. Simon olyan magatartást tanúsított, amely a munkaviszonya fenntartását ellehetetlenítette.
A francia lapot L. Simon László kirúgása ihlette meg, a párt híveit elnyelő „őrült rendszer propagandagépezetéről” írnak.
A Le Monde online felületének tudósítása szerint napjaink Magyarországa határozottan egyre jobban hasonlít a kommunista időszak abszurd Magyarországára, amit Bacsó Péter A tanú című filmje ábrázol, és amelyben
a párt híveit fokozatosan elnyeli az őrült rendszer propagandagépezete.
A cikk szerint hétfőn Csák János miniszter „brutális módon” elbocsátotta az Orbán Viktorhoz lojális L. Simon Lászlót, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatóját. Az indok az volt, hogy L. Simon nem tudta végrehajtani azt a törvényt, amely szerint meg kellett volna tiltania a kiskorúak belépését a World Press Photo kiállításra.
A cikk kitért a gyermekvédelmi törvény körüli vitákra, amely újabb kötelezettségszegési eljárást vont maga után az Európai Bizottság részéről.
A magyar könyvkereskedők az elmúlt hónapokban „arra kényszerültek”, hogy buborékcsomagolásban árusítsanak homoszexuális szereplőket bemutató gyerekkönyveket,
vagy akár le is tiltsák ezeket a polcaikról, ha kétszáz méternél kevesebbre vannak egy iskolától vagy egy templomtól – írja a lap.
Hangsúlyozzák: ezúttal Hannah Reyes Morales filippínó fotós „nagyon ártalmatlan” képei váltották ki „a hatalom cenzúragépezetét”. A beszámoló szerint
Dúró Dóra, a „nyíltan rasszista és homofób” Mi Hazánk párt alelnöke még Orbán Fideszénél is radikálisabb akar lenni
a gender kérdésekben: ő a tárlatot a parlamentben ítélte el, és a gyermekvédelmi törvény érvényesítését kérte a minisztériumtól, írja a francia lap.
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszter szerint L. Simon olyan magatartást tanúsított, amely a munkaviszonya fenntartását ellehetetlenítette.
Nyitókép: Képernyőmentés
A cikket a Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.