Bombaüzlet: kiderült, ki lehet a migránsbiznisz első milliárdosa
Az Egyesült Királyságban ehhez még embercsempésznek sem kell lenni.
A felmérések szerint az Egyesült Királyságban jókora előnnyel vezet a baloldal. Sunak hiába ígért változást, még egy korábbi miniszterelnököt is kinevezett a kormányába. Hacsak nem történik fordulat, könnyen lehet, hogy hamarosan véget ér a 2010 óta tartó konzervatív uralom.
A politikusok sorsa az, hogy megbukjanak. De kevesen tudnak olyan csúnyán bukni, mint a brit miniszterelnökök. Az utóbbi négy, egyaránt konzervatív párti vezető közül egyik sem választási vereség miatt kényszerült távozni, hanem még mandátuma lejárta előtt elvesztette pártja és szavazói bizalmát. Rishi Sunak két nála népszerűbb előd lemondása után került kormányfői pozícióba. Ő talán megússza a megaláztatást, hogy a miniszterelnöki rezidencia előtt, fotósok és újságírók gyűrűjében tartsa meg lemondó beszédét, de előfordulhat – ha lehet hinni a felméréseknek –, hogy egy csúfos választási bukás fog a nevéhez fűződni.
Sunak stabilitást ígért a káosz után”
2019-ben a Konzervatív Párt elsöprő győzelmet aratott, Boris Johnson vezetésével 80 fős többséget szerzett az alsóházban. Az új kormány széles támogatottságot élvezett, általános volt a pozitív várakozás. Aztán jött a koronavírus-járvány, majd a gazdasági nehézségek. Boris Johnson megbukott, miután kiderült, hogy nem tartotta be azokat a szigorú járványügyi intézkedéseket, amelyeket az átlagember kénytelen volt. Jött Liz Truss, aki ötven nap után lemondott, ezzel ő lett az Egyesült Királyság történetének legrövidebb ideig regnáló miniszterelnöke. Rishi Sunak korábban még elvesztette a Konzervatív Párton belüli versenyt Liz Truss-szal szemben, azonban végül elérkezett az ő pillanata. Sunak stabilitást ígért a káosz után. Márpedig a második világháború után szinte hagyománnyá vált, hogy kicsit szürke, de megbízható kormányfőket választanak a britek. Úgy tűnt, Rishi Sunak tökéletesen megfelel ennek az igénynek.