A britek szerint az Aszadot megbuktató terroristák már nem is annyira terroristák
A brit kormány a 2000-ben kelt terrorizmusellenes törvény alapján 2012-ben terrorszervezetnek nyilvánította a HTS-t.
Szaláma Marúf szerint „az UNRWA és annak vezetői felelősek a humanitárius katasztrófáért”.
Azzal vádolta meg a Hamász iszlamista palesztin szervezet szerdán az ENSZ palesztin menekülteket segítő szervezetét (UNRWA), hogy „összejátszik” Izraellel a Gázai övezet északi részén lakók délre „kényszerítésében”.
Az UNRWA és annak vezetői felelősek ezért a humanitárius katasztrófáért,
mert az első pillanattól kezdve meghajoltak a megszállók diktátumai előtt, elhagyták állomáshelyüket, és feladták kötelességüket a Gázai övezet északi részén élő több százezer emberrel szemben” – írta közleményében Szaláma Marúf, a Hamász sajtóközpontjának vezetője. Ezenkívül azzal vádolta az UNRWA-t, hogy „fedél, ivóvíz és élelem nélkül” hagyta a palesztinokat, és „nem hallotta meg a szenvedők segélykiáltásait”.
„Azt állítjuk, hogy az UNRWA vezetői – azzal, hogy kitérnek a szervezetnek előírt feladat teljesítése elől – nyilvánvalóan összejátszanak (Izraellel) a megszállásban és abban, hogy arra kényszerítik az embereket: hagyják el otthonukat” – jelentette ki Marúf. Az ENSZ adatai szerint mintegy
1,5 millió ember távozott otthonából a Hamász uralta Gázai övezetben a háború kezdete óta.
Az UNRWA oktatási, egészségügyi, szociális és lakhatási szolgáltatásokkal segíti azt a több millió palesztin menekültet, aki a Gázai övezetben, Ciszjordániában, Jordániában, Libanonban és Szíriában él. A szervezetnek saját közlése szerint már nem áll módjában segíteni azon a több tízezer emberen, aki az ENSZ fenntartása alatt álló iskolák épületében talált menedékre azt követően, hogy Izrael felszólította a lakosságot a délre való távozásra.
A Hamász október 7-i terrortámadásának megtorlásául Izrael által elindított hadműveletben az UNRWA 89 munkatársa halt meg a Gázai övezetben.
(MTI)
Nyitókép: ISSAM RIMAWI / ANADOLU AGENCY / ANADOLU
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Több tucat légicsapást hajtott végre az izraeli légierő Szíriában, köztük a fővárosban, Damaszkuszban is.
Szerinte Izrael ellen koncepciós per folyik.
Egy kérdés marad: hogyan bírja ki a világ Bidenék világháborús terveit, amíg Trump átveszi a Fehér Házat?