A fekete tükör fogságában
Ha száz év múlva megírják az ezredforduló utáni két évtized történelmét, akkor annak a középpontjában nem politikusok vagy ideológiák lesznek, hanem a technológiai forradalom, és annak hatása a társadalomra.
Democracy Now!
„Az izraeli vérengzés után a világ figyelme a térség felett összpontosult, de valahogy a magát alternatív közmédiaként definiáló Partizán meg se mukkant. Hallgattak, mint a krematóriummá lett üres kibucok tizenhárom napon át. Mire aztán egyszer csak előbújt maga a főnök, alternatív közszolgálati úr, Partizán Marci, aki tekintetét a kamerának szegezte, ádámcsutkájának ritmikus mozgásával pedig jelt adott a stábnak, hogy kezdünk. Profizmusként aposztrofált, artikulálatlan hadarása első állomása volt, hogy megnevezte és függetlennek hazudta azt a marxista hírcsatornát, melynek tagjai az erőszaktól sem riadnak vissza, és amelynek összefoglalóit és álláspontját készült épp rátolni a magyarokra. Democracy Now!
A témában mellesleg részleges és átfogó anyagot készített Morvay Péter, amit ide kattintva érhet el. A gondosan felépített narratíva, és az öregúr ágyasházában töltött 13 nap mind hiábavaló lett volna egy tökéletesen kiválasztott ártatlan, másoknak csak jót akaró, hamvas arcú szakértő nélkül, aki majd helyette kimondhatja mindazt, amit üzenniük kell. Természetesen mindezt Marci úr távolba tekintő defókuszált tekintete és lassú, higgadtságot, de ugyanakkor mély megdöbbenést és gondolkodást imitáló bólogatásai kíséretében, ami azt a döbbenetet és rácsodálkozást hivatott bemutatni, amivel Marcink felismeri beszélgetőpartnere nagy igazságait.
És ki mást találtak volna alkalmasabbnak egy ilyen érzékeny témához, mint azt a Szekeres Hannát, aki saját Facebook oldalán már évekkel ezelőtt leszögezte, hogy őt sokan öngyűlölő zsidónak tartják Izraellel kapcsolatos kijelentései miatt.”
Nyitókép: YouTube (Partizán)