Helyretette az ELTE az Orbán Balázs doktoriját támadó Rácz Andrást
A magát Oroszország-szakértőnek is tartó Rácz egyszer az ukrajnai háborút elemezve számítógépes játékról hitte azt, hogy valódi videófelvételek egy dróntámadásról.
A Daily Express szerint sokan úgy érzik, hogy Oroszország „a domináns hatalom a hátsó udvarukban”.
A Daily Express cikke szerint még csak „halk suttogásként”, de már hallható, hogy a kelet-európaiak hozzáállása az ukrajnai háborúhoz kezd Oroszország javára fordulni, vagy
legalábbis eltávolodni Ukrajnától.
A portálon azt írják: egy 2022-es Eurobarométer-felmérés már megállapította, hogy Közép- és Kelet-Európában az Oroszország elleni szankciók támogatásával kapcsolatos teljes egyetértés a lengyelországi 57 és az észtországi 55 százalékos csúcsértéktől a szlovákiai 35, a magyarországi 30 és a bulgáriai 20 százalékos mélypontig terjed.
Ami a gabonát illeti, Magyarország, Lengyelország és Szlovákia betiltja az ukrán mezőgazdasági importot, Ukrajna pedig azt tervezi, hogy a Kereskedelmi Világszervezet elé viszi az ügyet. A lengyel és a szlovák kormányok kétségtelenül a választásokra gondolnak, mivel attól tartanak, hogy a gazdák – mindkét országban a kormánypártok fő választói – hátrányos helyzetbe kerülhetnek. Az EU a maga részéről bízik Ukrajna jó szándékában, és
feltételezi, hogy a piaci torzulásoknak vége.
Az Ukrajnától eltávolodó régiók lakói végül valószínűleg úgy érzik, hogy együtt kell élniük azzal, hogy Oroszország „a domináns hatalom a hátsó udvarukban”, és a legtöbben megértik, hogy egy széthulló vagy káoszban lévő Oroszország azt kockáztatja, hogy egy csomó nukleáris fegyverekkel felfegyverzett mikroállam jön létre, amelyek száz új problémát okoznak Kelet-Európa népeinek.
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a Mandiner.hu számára.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Alekszander Kazakov