Magyar Péter brüsszeli delegációvezetője szerint a legnagyobb sikerük, hogy be tudtak illeszkedni Manfred Weberék közösségébe
Mi viszont akkor is ahhoz illeszkedünk, hogy mi jobb Magyarországnak, ha ezért nem jár mindig kedves fogadtatás.
A felmérés kimutatta azt is: az unió lakosságának 18 százaléka inaktív, tehát olyan polgár, aki sem az oktatásban, sem a munkaerőpiacon nem jelenik meg.
Érdekes képet rajzolt fel helyzetéről az Európai Unió Statisztikai Hivatalának (Eurostat) július elején publikált adatai. Ezen adatok azt mutatják, hogy az unió lakosságának 18 százaléka inaktív, tehát olyan polgár, aki sem az oktatásban, sem a munkaerőpiacon nem jelenik meg. Azonban az arányok országonként eltérnek.
Az idei első negyedéves statisztika alapján a 15–64 év közöttiek körében tízből valamivel több, mint nyolc ember volt jelen a munkaerőpiacon a vizsgált időszakban (81,8 százalék). Közülük 76,7 százalék számít foglalkoztatottnak, míg 5,1 százalékuk regisztrált munkanélkülinek. Viszont ebből az is kiderül, hogy 18,2 százalékuk kívül esik az EU munkaerőpiacán.
A tagállamok között is megoszlik az arány.
A legrosszabb helyzet Romániában mutatkozik, ahol 25,8 százalék a munkaerőpiacon kívül esők aránya.
Szintén tragikus képet fest ez az arány Olaszországban (25,6 százalék), Görögországban (22,8 százalék), Horvátországban (21,8 százalék), valamint Belgiumban (19,6 százalék).
Nagyon jó a helyzet viszont Svédországban (8,3 százalék), Észtországban (12,3 százalék), valamint Csehországban (13,6 százalék).
Hazánk szintén majdnem felkerült a dobogóra,
hiszen nálunk ez az arány 13,9 százalék.
Nyitókép: MTI / Rosta Tibor