Medvegyev reagált Stoltenbergék ötletére: „A probléma csak az, hogy az összes ukrán terület erősen vitatott”
A NATO-tisztviselő által felvázolt terv szerint Ukrajna akkor csatlakozhat a NATO-hoz, ha feladja a vitatott területeit.
Az ukrán agrobiznisszel kapcsolatban születnek meg a fontos háttérmegegyezések?
A háttérben már megszületett a megállapodás arról, ki mit visz Ukrajnából a nagyhatalmak közül – vélekedett a HírTV Háború Ukrajnában című műsorában Boros Imre. A közgazdász szerint erről az érintett fél, tehát az ukránok nem tudnak, ők elhiszik, hogy fontos szereplői a játéknak. Azzal kapcsolatban, hogy a minap felmerült: Ukrajna területekért cserébe csatlakozhatna a NATO-hoz, Boros úgy fogalmazott, a politikai tárgyalások során ritka az, „hogy valaki pacekba bemondja”, mit akar, jellemzőbb „a léggömberegetés”, amikor harmadrangú szereplőkkel mondatják el a forgatókönyvet. Szerinte ez történt akkor, amikor a fenti tervről egy NATO-tisztviselő nyilatkozott.
Ezt is ajánljuk a témában
A NATO-tisztviselő által felvázolt terv szerint Ukrajna akkor csatlakozhat a NATO-hoz, ha feladja a vitatott területeit.
Boros szerint igenis van egy osztozkodási kényszer a javak fölött, amire kár lenne nem rámutatni.
Bogár László egyetértett a felvetéssel, hozzátette, hogy a háború körül több a színjáték, mint a valós mozgás. Eközben digitalizálódik a háború,
szerinte az győz, akinek magasabb szintű a szabályozástechnológiája.
Nagyjából egy év telik el még addig, amíg az amerikai elnökválasztási kampány üzemi hőfokra emelkedik, addig pedig eldől, hogy azzal az nyer, aki békét ígér, vagy az, aki a háborús tempót az egekig emeli – tette hozzá Bogár. Később „programozott kudarcnak” nevezte a háborút, amelynek célja, hogy mindkét fél részéről minél nagyobb veszteség halmozódjon fel.
A műsorban elhangzott az is: Ukrajna legértékesebb földterületeinek jelentős része már külföldi kézben van, elsősorban amerikai tulajdonban, de mostanra Kína is jelentős földterületeket szerzett meg magának. „Az ukrán agrobiznisszel kapcsolatban születnek meg a fontos háttérmegegyezések” – összegzett Bogár László.
A teljes beszélgetést ide kattintva tekintheti meg.
Nyitókép: Képernyőfotó, YouTube