Az unió átfogó reformra szorul
Brüsszel döntéseit Amerika mélyállama és mögötte a globális elit határozza meg.
„Magyarország, mint az Európai Unió egyik legszegényebb országa, javítja a szlovák kulturális műemlékeket” – olvasható a Denník N hasábjain.
„A kelet-szlovákiai Borsiban található kastélyt a magyar kormány javíttatta ki. A szlovák nemzeti kulturális műemlék finanszírozásának oka II. Rákóczi Ferenc volt, aki ott született. A mai Magyarország hivatalos propagandista retorikája olyan vezetőként tünteti fel, aki egész életét a Habsburg-monarchiától való magyar függetlenségért folytatott küzdelemnek szentelte” – írja a Denník N.
A szlovák lap szerint Rákóczi azonban ebben a küzdelemben sikertelen volt, nem tudta érvényesíteni Budapest függetlenségét Bécstől, visszautasította az I. József császár által felajánlott béketárgyalásokat, miközben legalább részleges engedményeket tudott volna kialkudni.
A Rákóczi életének és tetteinek szentelt kiállítás Magyarország durva propagandája Szlovákia területén”
– írja a szerző. „Szégyellem, hogy Szlovákia nem képes arra, hogy egy bizonyos időhorizonton belül stratégiai tervet dolgozzon ki és fokozatosan hajtson végre a kulturális műemlékek helyreállítására. Magyarország, mint az Európai Unió egyik legszegényebb országa, javítja a szlovák kulturális műemlékeket, mindenféle turulokat – magyar mitológiai lényeket – ültet Dél-Szlovákiában. A mítoszok és mitológiák terjesztése Magyarország »elszakított területein« ma Magyarország hivatalos kultúrpolitikája. Ha Magyarország meg akarja javítani a szlovákiai műemlékek egy részét, rendben. De a kiállítások ellenőrzése feltétlenül Szlovákia kezében kell, hogy legyen” – olvasható a lap online felületén.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher