II. Rákóczi Ferenc pápának írt levele bukkant fel egy árverésen, 12 millióról indul a licit
Az ötoldalas levél különlegessége, hogy a száműzetésbe kényszerült fejedelem írta XI. Kelemennek.
Egy holland vállalkozó szerint ezt a bakit „az USA ellenfelei kihasználhatják”.
A brit védelmi minisztérium vizsgálatot indított, miután egy gépelési hiba miatt titkos információkat tartalmazó e-maileket küldtek Oroszország egyik közeli szövetségesének.
Az e-maileket az amerikai hadseregnek szánták, amely a „.mil” domainnevet használja.
De kihagyták az i betűt, és így az üzenetek a nyugat-afrikai Mali nemzethez kerültek
– írta a BBC.
Védelmi tisztviselők szerint az e-mailek nem tartalmaztak olyan információt, amely veszélyeztethette volna a műveleti biztonságot. Elmondásuk szerint a hiba csak néhány e-mailt érintett, amelyeket Maliba küldtek, amelynek e-mail tartománya „.ml”.
„Vizsgálatot indítottunk, miután kis számú e-mailt tévedésből egy helytelen e-mail domainre továbbítottak” - mondta a tárca szóvivője a PA hírügynökségnek. „Biztosak vagyunk benne, hogy nem tartalmaztak olyan információt, amely veszélyeztetné a műveleti biztonságot vagy a műszaki adatokat” – idézte a lap.
A BBC arról is beszámolt, hogy a hónap elején derült ki, hogy amerikai katonai e-mailek milliói kerültek Maliba is, ugyanilyen gépelési hiba miatt.
Az e-mailek némelyike vélhetően érzékeny információkat tartalmazott, köztük jelszavakat, orvosi feljegyzéseket és a vezető tisztek útvonalterveit.
A Pentagon közölte, hogy lépéseket tett a probléma megoldására.
A Financial Times szerint, amely elsőként számolt be a történetről, Johannes Zuurbier holland internetes vállalkozó több mint 10 évvel ezelőtt azonosította a problémát. Zuurbier-nek 2013 óta van szerződése Mali országdomainjének kezelésére, és az elmúlt hónapokban állítólag több tízezer félreirányított e-mailt gyűjtött össze, melyek közül egyik sem volt minősítettként megjelölve.
A lap hozzátette, hogy a vállalkozó ebben a hónapban levelet írt amerikai tisztviselőknek, hogy riadót fújjon. Azt írta, hogy a mali kormánnyal kötött szerződése hamarosan lejár, ami azt jelenti, hogy „a kockázat valós, és az USA ellenfelei kihasználhatják”.
***
A nyitóképen a Pentagon látható. Fotó: STAFF / AFP