A magyar államfő a NATO-csúcson is a béke álláspontját fogja képviselni.
2023. július 12. 06:40
2 p
11
1
17
Mentés
Orbán Viktor miniszterelnök kedden reggel Vilniusba utazott, hogy részt vegyen a NATO-csúcstalálkozón. A miniszterelnök Facebook-oldalán egy videót tett közzé, amelyben Litvániából biztosította a magyar embereket: továbbra is a béke álláspontját képviseli a katonai szövetségben.
A videóban elmondja, hogy a találkozó legfontosabb kérdése az orosz-ukrán háború, amellyel kapcsolatban a magyar álláspont továbbra is a mihamarabbi béke elérése. Hozzátette, Ukrajnába nem fegyvereket, hanem békét kell vinni. Kijelentette, Magyarország azon igyekszik, hogy a NATO ne változtassa meg jelenlegi hozzáállását, amellyel a magyar állam is egyetért. A NATO egy katonai védelmi szövetség, amelynek feladata a tagországok védelme.
Éppen ezért nem küld csapatokat, nem küld fegyvereket, nem képez ki katonai egységeket egy harcoló országba.
Magyarország mindent meg fog tenni, hogy ez így is maradjon – mondja a kormányfő.
Az amerikai elnök szerint Magyarország azért működik jól, mert Orbán Viktor szigorú migrációs politikát folytatott – szerinte „nulla bevándorlót engedett be”.
A korábbi miniszterelnök-helyettes is benne volt az energetikai rendszer szétlopásában.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 17 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Verdbenekhy
2023. július 12. 13:32
Nem tudom ki hogy van vele, de én bizony szégyellem kicsit a magyarságomat, amikor a magyar miniszterelnök az én nevemben a TÖRÖKTŐL KÉR ENGEDÉLYT, hogy ratifikáltathassa Svédország NATO tagfelvételét...
Szuverén ország még Magyarország? Vagy ismét itt a török hódoltság?
Válasz erre
3
1
ujferi
2023. július 12. 10:49
Itt az utolsó időpont, hogy ez a debil Zelenszkij végre felébredjen, hogy bilibe lóg a keze.
Nincs ukrán NATO csatlakozás!
Ugyanez a döntés lesz az ukrán EU csatlakozással kapcsolatban is.
Ukrajna előtt egy reális út van: KAPITULÁCIÓ, ha nem akarja még jobban romba dönteni Ukrajnát….
Válasz erre
3
1
bagira002
2023. július 12. 08:08
Brüsszeli eus törvényeket lábbal tipró korrupt körmös globali gazdiknak bandának Magyarországon bármit nincs joga számon kérni .
Válasz erre
3
1
Redcap
2023. július 12. 07:28
Szopni.
Válasz erre
5
6
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!