Lavinát indítottak el Németországban, tovább dagad a botrány (VIDEÓ)
Egyre több német tornász számol be étkezési zavarokról, lelki terrorról, megalázásokról és fizikai bántalmazásokról.
Quinton Ceasar tiszteletes úr szerint Jézus menedékkérő volt, emellett hangsúlyozta, black lives always matter.
Jó hangulatban zajlott a német evangélikus egyház harmincnyolcadik egyháznapja Nürnbergben június 7-11. között. „Az egyháznap egyedi: színes hitbéli, kulturális és zenei fesztivál, kritikus viták platformja, és semmihez nem hasonlíthaót alkalom a közösség megélésére” – olvasható az esemény honlapján.
A három százalékos istentisztelet-látogatási aránnyal működő egyház a tavalyi évben ünnepelte az egyházelhagyók új rekordját is:
380 ezren léptek ki az evangélikus egyházból, annyian, mint soha korábban. 2021-hez képest százezer fővel sikerült növelni azok számát, akik egy év alatt faképnél hagyták a kereszténység e sajátosan német válfaját.
Hasonlóan kirobbanó siker volt az egyháznap záróistentisztelete, melyen az igét Quinton Ceasar Kelet-Frízföldön szolgáló „teológus-aktivista-lelkipásztor” hirdette. Ceasar tiszteletes hangsúlyozta: „Itt az idő elmondani, hogy mi vagyunk az utolsó generáció. Itt az idő kimondani: black lives always matter. Itt az idő kimondani: Isten queer”. A tizenéves kaliforniai alterlányok woke szólamainak megismétlése után a migrációs politikára tért át. „Itt az idő kimondani: we leave no one to die!
Ismét itt az idő kimondani: küldünk egy hajót és még sokkal többet is”
– utalt a Földközi-tengeren fekete-afrikaiak százait átkompoló NGO-hajókra.
„Safer spaces for all” – sütötte el a német lelkipásztor a német evangélikus egyház Németországban tartott egyháznapján a harmadik angol nyelvű woke szlogent. „Jézus, aki maga is menekült, menekülő, menedékkérő, azt mondja: ne csak a szíveiteket nyissátok meg! Nyissátok meg a határaitokat is!” Megjegyezte azt is, „Jézus pártos”. (Ezzel igen közel került a magyarországi ezoterikus szélsőjobb véleményéhez, akik szerint Jézus pártus.)
Felszólította hallgatóságát arra is, hogy mivel „mindannyiunknak vannak privilégiumaink”, ezért „fel tudunk lépni a több igazságosság érdekében”. Azt is világossá tette: „Itt az idő, hogy odaragasszuk magunkat Jézus megszabadító szeretetéhez.
Nem az intézményekhez, a hatalomhoz, a hagyományokhoz, a származáshoz, a heteronormativitáshoz”.
Zárásul leszögezte: „A szeretet még soha nem volt tömegmozgalom, de én optimista vagyok. Ámen.”
A szentbeszéd után a népéneket éneklő vegyeskar karmestere rézfúvós hangszeréből buborékot fújt, majd hajlongva üveggömböt egyensúlyozott kezében, végül nagy buborékfújó pálcák segítségével töltötte be szappanbuborékkal az összegyűlt evangélikusok szívét és lelkét.
Nyitókép: YouTube