Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Az elnök szerint az ukrán export bármilyen korlátozása jelenleg teljességgel elfogadhatatlan.

Volodimir Zelenszkij, ukrán elnök az Ursula von der Leyen, EB-vezetővel tartott tájékoztatón bírálta az Európai Bizottság döntését, miszerint május 2-ától öt kelet-európai ország – Lengyelország, Magyarország, Szlovákia, Románia és Bulgária – importtilalmat rendel el az ukrán termékekre – számolt be róla a Strana.News.
Elmondta, hogy Ukrajna elvárja az EU-tól, hogy haladéktalanul oldja fel a mezőgazdasági termékek exportjára vonatkozó korlátozásokat. „A szolidaritás nem lehet kevesebb, mint amire objektíve szükség van, de sajnos problémákba ütköztünk abban, aminek továbbra is a szolidaritás közös megnyilvánulásának kellene lennie. Ez egyenes arányban áll a mai fenyegetésekkel. A szomszédaink részéről érkező kemény,

sőt, akár háborús protekcionista intézkedések finoman szólva is kiábrándítóak lehetnek”
– mondta Zelenszkij.
Szerinte az ukrán export bármilyen korlátozása jelenleg teljességgel elfogadhatatlan, mivel az nem Európa, hanem Oroszország képességeit erősíti.
***
***
Nyitókép: MTI / AP / Ukrán elnöki sajtóhivatal