Csúnyán elszámolhatta magát Brüsszel: nem maradt egyedül a harcban Magyarország

„Az Európai Bizottság a napokban frontális támadást indított a magyar rezsicsökkentéssel szemben” – mutatott rá a külügyminiszter.

A lap úgy véli, „nem ez a módja, hogy sarokba szorítsák Putyint.”
A Wall Street Journal vezércikkében arról ír, hogy nem ért egyet azzal, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki az orosz elnök ellen. A médium úgy véli: nem ez a módja annak, hogy sarokba szorítsák Putyint. Hzzáteszi: „az nem kérdés persze, hogy az oroszok rettenetes háborús bűnöket követtek el Ukrajnában, és hogy a vétkeseket felelősségre kell vonni”.
A cikk arra is felhívja a figyelmet, hogy a hágai testület döntése kapcsán sok részlet nem ismert még, de az értesülések szerint a Büntetőbíróság döntését az váltotta ki, hogy Moszkva – Kijev állítása szerint – a háború mintegy egy év alatt hozzávetőleg 16 ezer ukrán gyereket hurcolt át saját területére, és közülük csupán alig 300-at engedett vissza.
A Wall Street Journal állásfoglalása hangsúlyozza, hogy
az Egyesült Államoknak semmiképpen sem szabad beállnia a határozat mögé,
miután nem iktatta törvénybe a bíróság alapító okiratát. Mint ahogy Oroszország és Kína sem – teszi hozzá.
A lap szerint „az orosz bűnösöket csak akkor lehet elszámoltatni,
ha Moszkvának olyan kormánya lesz, amely átadja Putyint az ítélőszéknek”.
„Kibocsátani egy semmire sem jó nemzetközi körözést, még rosszabb lehet, mint nem csinálni semmit sem. A Kreml legyőzéséhez át kell adni Ukrajnának a szükséges fegyvereket. Majd utána az ukrán igazságszolgáltatásra kell bízni, nem pedig egy nehezen értelmezhető nemzetközi bíróságra, hogy üldözze és eljárjon a háborús bűnösökkel szemben” – zárul a Wall Street Journal állásfoglalása.
Nyitókép: MTI/Pool AP/Thibault Camus
***