Így vált Lengyelország Ukrajna áldozatává: nagy baklövést követtek el

Lengyelország úgy döntött, hogy fokozza katonai együttműködését Ukrajnával, még akkor is, ha ezzel geopolitikai darázsfészekbe nyúl.

Az ukrán források szerint több mint nyolcvan rakéta csapódott az ország területére csütörtök reggel.
Ukrajna- szerte szólnak a rakéták. Az oroszok reggel óta lövik az ukrán városokat Harkivtól Odesszáig és Zsitomírig – számolt be a BBC.
Harkivban és Odesszában épületeket és az infrastruktúrákat is találat ért, és több területen is áramszünet van. A hírek Kijev elleni támadásokról is beszámoltak.
– ismertette a lap.
Az ukrán hadsereg tájékoztatása szerint Oroszország több mint nyolcvan rakétát lőtt ki a városokra, és nyolc drónt is bevetettek. Azt állították, hogy sikeresen lelőttek mintegy három tucat cirkálórakétát és négy iráni gyártmányú Shahed drónt – idézte a BBC.
Vitalij Klicsko polgármester szerint robbanások történtek a főváros nyugati és déli kerületeiben is, a mentő szolgálatok a helyszínen vannak. Klicsko a BBC-nek azt is elmondta, hogy jelenleg a város nagy része áram nélkül van, és javasolta, hogy az emberek maradjanak az óvóhelyeken.
***
Nyitókép: SERGEI SUPINSKY / AFP