Eldőlt: a következő években Amerika és Kína azon fog versengeni, ki tud gigaösszegekből jobb mesterséges intelligenciát fejleszteni
Az amerikai Stargate projektre válaszolva Peking is gigapénzeket tol bele a mesterséges intelligencia fejlesztésébe.
Az adatokat összesítve megállapítható, hogy a légi személyzet esetében 24 százalékkal nőtt a rák kockázata a civil lakossághoz képest.
Jelentősen növeli a rák kialakulásának kockázatát az, ha valaki a légierőnél szolgál, akár pilótaként, akár a földi kiszolgáló személyzet tagjaként, derült ki a Pentagon kutatásából, amelyről a Világgazdaság számolt be. A kutatás 900 ezer olyan alkalmazottat vizsgált, aki katonai pályafutása alatt a légierő kötelékében is dolgozott.
Az adatokat összesítve megállapítható, hogy a légi személyzet esetében 24 százalékkal nőtt a rák kockázata a civil lakossághoz képest – foglalta össze a lap, majd kiemelték, a légierő minden alkalmazottját tekintve a lakosságinál alacsonyabb volt a tüdőrák kockázata, a légi személyzet pedig alacsonyabb hólyagrák és vastagbélrák kockázatnak volt kitéve.
A Pentagon szerint ez volt az eddigi legnagyobb ilyen fajta kutatás az amerikai hadsereg történetében, azonban a konkrét kiváltó okok egyelőre nem ismertek. Ezek feltérképezéséhez további vizsgálatokra van szükség, melyekre rövidesen sort is kerítenek majd.
Nyitókép: Manjunath KIRAN / AFP