Fotót közölt az ügyészség az eurókban vonagló magyar nőről, aki prostitúcióra vett rá lányokat
Egy „családi vállalkozás” keretében kereskedtek emberekkel a kecskeméti banda tagjai.
További 15 százalék pedig egy vagy több további nyelvet is használ.
Németország lakosságának 80 százaléka kizárólag németül beszél otthon, és 5 százalék mindazok aránya, akik egyáltalán nem használják a németet családi körben - mutatta ki egy kedden ismertetett felmérés.
A szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) adatai szerint a németországi háztartásokban élő 82,3 millió ember 80 százaléka csak németül beszél otthon, további 15 százalék pedig egy vagy több további nyelvet is használ. Ennek a 15 százaléknak nagyjából az egyharmada – vagyis a német lakosság háztartásokban élő részének 5 százaléka - elsősorban németül beszél családi körben, kétharmada – a háztartásokban élők 10 százaléka – pedig főleg valamilyen más nyelven.
A családi körben főleg nem németül, de időnként németül is beszélők körében a török a leggyakrabban használt nyelv, 15 százalékos részaránnyal. A második helyen az orosz áll 13 százalékkal, majd az arab következik 10 százalékkal, a lengyel 7 százalékkal és az angol 6 százalékos részaránnyal.
A Destatis adatai szerint az úgynevezett migrációs hátterű lakosságra is leginkább a német nyelv használata jellemző. A migrációs hátterűek közé azokat az embereket sorolja a statisztikai hivatal, akiknek legalább egy szülője nem német állampolgárként jött világra. Ennek a 22,6 milliós csoportnak a 32 százaléka kizárólag németül beszél otthon,
Az adatok a 2021-es mikrocenzusból – a lakosság egy százalékának megkérdezésével végzett „kis népszámlálásból” – származnak, ezért nem tükrözik az Oroszország Ukrajna elleni háborújából fakadó hatásokat.
Ezek jelentősek lehetnek, tekintve, hogy az orosz támadás megindítása, 2022. február 24. óta egymilliónál is több ukrajnai menekültet fogadott be Németország. A menekülthullám hatására az ukrán állampolgárok aránya alig egy év alatt 0,2 százalékról 1,2 százalékra emelkedett a németországi lakosságban, és így már a második legnagyobb külföldi állampolgárságú közösséget alkotják az 1,33 milliós – a lakosság 1,6 százalékát kitevő – török közösség után.
(MTI)
Nyitókép: MTI/AP/DPA/Annette Riedl