Lélegzetét visszafogva figyel a világ: szabadulhatnak a túszok, de milyen áron?
Súlyos kritikákat kap az izraeli kormány, sokan a terror és az iszlamisták visszatérésétől félnek.
Szóba került a háború és Magyarország szerepe is.
A novemberi Puzsér-Toroczkai vita után ezúttal egy Puzsér-Schiffer vitának adott teret a Spirit FM. A téma ezúttal is a háború, Magyarország abban elfoglalt álláspontja volt, megspékelve a január elején lapunkban megjelent cikkel, mely Orbán Viktor tágabb célkitűzéseit tartalmazza.
Puzsér megint azzal kezdte, hogy „Orbán Viktor rossz oldalra állította magát Putyin ügynökeként”. Válaszul Schiffer András elmondta, hogy ezt a kelet-nyugat szembeállítást rendkívül leegyszerűsítőnek és gyerekesnek tartja. Mint mondta, „a Magyarország kompország” -féle tézis nemcsak 100 éves, hanem már az Árpád-korban is megjelent.
„Szerintem az elmúlt évszázadokban egy trendtörő korszak volt, ez pedig Orbán Viktor 1998 és 2002 közi országlása” – utalt az akkori atlantista irányra a volt LMP-s politikus, aki leszögezte: soha nem voltak olyan intenzív kapcsolatok energia terén is Magyarország és Oroszország között, mint a Gyurcsány-kormányok idején.
Puzsér a régió többi országával érvelt: szerinte a lengyelek, a szlovákok és a bolgárok „tudtak oldalt választani egy kelet-nyugat közti háborúban”.
Schiffer válaszában kijelentette: Orbán Viktor február 24-én a nyugati állásponttal teljesen egyező nyilatkozatot tett, majd felidézte Zoran Milanovic horvát államfő szavait, és Szlovákiáról szólva elmondta: a közelgő választások előtt a legerősebbnek tűnő pártvezérek, Fico és Pellegrini egyáltalán nem simulnak úgy bele a nyugati fősodorba.
„A zsigeri ruszofóbia ugyanúgy zsákutcába vezet, mint bármely más nép zsigeri gyűlölete” – szúrt oda Puzsérnak Schiffer.
Ön kivel ért egyet? Írja meg kommentben.