Két orosz katonai repülőtéren robbanások történtek – írta meg hétfő cikkében a Politico. A lap szerint a két objektum közül legalább az egyiket Moszkva az Ukrajna elleni légicsapásokra tartja fenn.
Dróntámadás érte a légibázist
Az orosz és ukrán közösségi médiában közzétett felvételek szerint egy drón csapódott be az ukrán határtól több mint 600 kilométerre keletre fekvő Szaratov régióban lévő Engels-2 légibázison. Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminisztérium tanácsadója elmondta, hogy Oroszország a légibázist Ukrajna elleni rakétacsapásokhoz használja a háború kezdete óta.
Egy drón megrongált két Tu-95-ös repülőgépet [stratégiai bombázók]... Két katona megsebesült, kórházba szállították őket”
– tette hozzá Gerascsenko, összefoglalva a hétfői médiajelentéseket.
Roman Busargin szaratovi területi kormányzó a közösségi médiában közölte, hogy „a város lakónegyedeiben nem történtek rendkívüli események. Nincs ok az aggodalomra. A polgári infrastruktúra nem sérült meg”.
.Az orosz média arról is beszámolt, hogy egy másik robbanás egy Moszkvától mintegy 200 kilométerre délkeletre fekvő Rjazany városon kívüli repülőteret ért.
A robbanás a repülőtér parkolójában történt, három ember meghalt, öten pedig megsérültek
– jelentette a TASZSZ orosz állami hírügynökség. Hozzátették: a repülőtéren egy üzemanyagtartály felrobbanása miatt haltak meg az emberek.
Szarkasztikus ukrán reakció
A Politico szerint az ukrán katonai parancsnokság nem volt hajlandó kommentálni a történteket. Jurij Ignat, az ukrán légierő szóvivője a közösségi médiában a robbanásokról szóló beszámolót egy ironikus kérdéssel tette közzé: „Ki tette ezt?”. „Két stratégiai bombázó megsérült. Vannak halottak és sebesültek. [Mi] gyászolunk” – írta szarkasztikusan.
Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalának tanácsadója azt mondta, hogy „ha valamit más országok légterébe indítanak, akkor előbb-utóbb az ismeretlen repülő tárgyak visszatérnek a kiindulási pontra”.
A Föld kerek – fedezte fel Galileo. A Kremlben nem tanultak csillagászatot
– tette hozzá.
Nyitókép: Mandiner Archív