Padlóra küldené a magyar gazdákat: súlyos következményei lennének Ukrajna uniós csatlakozásának
Az Agrárkamara szerint az EU mezőgazdaságát is letarolná.
A miniszter hozzátette, hogy amint van Európában egy nemzeti, szuverén, konzervatív kormány, azt azonnal megtámadják.
Varga Judit interjút adott az American Conservativenak, amelyben a miniszter kifejtette, hogy Európa drámaian megváltozott a második világháború vége óta. Mint mondta, olyan érzés rápillantani az európai közösségre, mint egy katonának, amikor az hazatér és meglátja, hogy a családja és közössége hatalmasat változott.
Varga kifejtette, hogy a kommunizmus alatt, a magyar népben megmaradt a „szabadság iránti erős vágy”. „Ha diktatúra, zsarnokság és elnyomás alatt élsz, akkor az elsődleges célod, hogy megszabadulj ettől a zsarnokságtól” – mondta. „Mi, magyarok – folytatta Varga –, diktatúra alatt éltünk, tudtuk, milyen az, amikor nem mondhatod el a véleményedet. Különben börtönbe kerültél, vagy megkínoztak, vagy Szibériába, [a] Gulágra vittek. Szóval ez tényleg komoly tapasztalat a történelmünkben”. Leszögezte, hogy ezért amikor megszabadult Magyarország a kommunizmus láncaitól, azt vártuk, hogy olyan világot találunk, ahol valódi szólásszabadság, szabad akarat és véleményszabadság van.
Az az Európa, ahová Magyarországot visszavárták, tele volt „politikai korrektséggel”, „woke kultúrával” és „egy egyre növekvő véleményhegemóniával, amely nyomást gyakorol a politikusokra, különösen a nyugati média által” – mondta Varga. „Magyarország nem akart az egyik fajta nyomásról egy másikra váltani. Mi csak a függőséget szeretnénk felváltani [a] függetlenséggel”.
„Mindig is haza akartunk menni, mert a mi otthonunk Európa. Aztán végre legálisan megérkezhettünk, [de] a család már nem volt ugyanaz, mert nyomást gyakorolnak ránk, hogy álljunk a sorba, különösen a nemi politikában, vagy a migrációban” – mondta Varga.
Ennek kapcsán a politikus leszögezte, hogy amint van egy nemzeti, szuverén, konzervatív kormány az unióban, azt azonnal megtámadják. Példaként hazánkat, Lengyelországot és Olaszországot hozta fel Varga.
Nyitókép: Mandiner Archív