Meglepő: román használt fegyvereket vásárolna az amerikai hadsereg

2022. november 07. 18:04

Szakértők szerint az ukránoknak adnák őket Bidenék.

2022. november 07. 18:04
null

Meglepő hír érkezett keleti szomszédunk felől:

az amerikai hadsereg Romániában gyártott gépkarabélyokat vásárolna, s az se baj, ha már használtak. 

Mi van?

Az amerikai hadsereg kiírt egy közbeszerzést arra, hogy Romániában gépkarabélyokat vásároljon. Egészen konkrétan a szovjet Kalasnyikov fegyvercsaládba tartozó AK-74-eseket vennének, valamint ennek a megfelelőit, de ugyanígy érdekli őket Romániában gyártott PA md. 86-os és keletnémet MPi AK74-es is.

Ahogy az amerikaiak írták, 

elsősorban új gépkarabélyokat keresnek, de jó állapotban lévő, felújított fegyvereket is vennének.

Hivatalosan nem írják, hogy pontosan mire kellenének a fegyverek, de a Főtér által említett szakértők szerint „az orosz invázió ellen harcoló ukrán hadseregnek szánják őket, mivel – különösen a háború elején – olyan hiány volt kézifegyverekből, hogy második, sőt első világháborús darabokat is használtak.”

Nyitókép: Főtér.ro

 

Összesen 153 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
LancelotDuLac
2022. november 08. 02:11
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD hihető
sorivo4
2022. november 07. 23:20
A románok is kivárták a legmegfelelőbb pillanatot, mert lehet már holnap után nem veszik meg tőlük.
Ólat a trolloknak
2022. november 07. 22:27
Azért azokkal tessék vigyázni, használt, használt, de ki tudja mire használták?
zoles
2022. november 07. 22:16
Akkor az ukránoknak annyi.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!