Terjedelmes interjút adott Mihajlo Podoljak, Zelenszkij ukrán elnök tanácsadója az Unian hírügynökségnek. A beszélgetésben úgy fogalmazott: Oroszország nem fog győzni, és ennek eredménye az lesz, hogy az országon belül zavargások lesznek, a különböző tartományokon belül folyamatos csatározások várhatóak, Putyin kormánya ugyanis „mellőzi a professzionalitást, és rémesen képtelen az alkalmazkodásra”.
Nézzük csak meg a történelmi hátterét. Putyin a saját országában olyan szinten van, mint egy király, de úgy gondolkodik, mint egy kocsmáros”.
Arra a kérdésre, hogy mit szól ahhoz az orosz hangokhoz, amelyek a herszoni kivonulást látva már tárgyalásokat sürgetnek Ukrajnával, Podoljak úgy válaszolt: ennyire „messzelátó oroszok nem léteznek. Még mindig a propagandára hallgatnak, és nem az objektív valóságra”.