A brit hírszerzés megpróbálta beszervezni a hágai orosz katonai attasét

2022. október 31. 17:48

Be is kérették az oroszok a moszkvai holland nagykövetet.

2022. október 31. 17:48
null

Bekérették hétfőn az orosz külügyminisztériumba a moszkvai holland nagykövetet, amiért a brit hírszerzés megpróbálta beszervezni a hágai orosz katonai attasét. A hivatalos tájékoztatás értelmében a minisztérium határozottan tiltakozott a misszióvezetőnél, amiért Nagy-Britannia a holland fővárosban október 20-án kísérletet tett az ottani orosz nagykövetség katonai attaséjának beszervezésére. A tárca szerint Hollandiában az elmúlt években több ilyen eset is előfordult,

egyebek között a holland bűnüldöző szervek részvételével.   

Az orosz diplomáciai minisztérium közölte, hogy idén áprilisban holland hírszerzők megpróbáltak beszervezni három orosz diplomatát, egy nappal azt követően, hogy nemkívánatos személyeknek nyilvánították őket.    

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ez a párt lehet a harmadik erő Magyarországon áprilistól – nem, nem a Mi Hazánk

Ez a párt lehet a harmadik erő Magyarországon áprilistól – nem, nem a Mi Hazánk
Tovább a cikkhezchevron

„Felszólítjuk a holland hatóságokat, hogy tartózkodjanak az efféle barátságtalan, a kétoldalú kapcsolatok további romlásához vezető cselekedetektől, és ragaszkodunk ahhoz is, hogy

beleértve azon országok képviselői részéről is, amelyeket Hollandia szövetségeseinek nevez” – áll az orosz külügyi közleményben.

(MTI)

Fotó: Mark Rutte, Hollandia miniszterelnöke. PHIL NIJHUIS / ANP MAG / ANP via AFP

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ehetős Odó
2022. október 31. 19:48
Hülye angolok, angol hülyék.
Válasz erre
3
0
mo ching
2022. október 31. 18:18
"Próbálkozni lehet." - mondta a sün és mélyen belenézett a kaktusz szemébe.
Válasz erre
9
0
Namond
2022. október 31. 18:13
Égés ezek olyan hülyék, mint a szlovák építési vállalkozót agyonverő náci belga rendőrök fönökei.
Válasz erre
8
0
vemiko
2022. október 31. 18:04
tudunk javasolni ügynököt, ha kell ...van bőven a hazai ellenzék sorai között....annyi csak, h tök hülyék mindenhez....is, meg nem nagyon beszélnek nyelveket....de (haza) árulásból kiváló az összes.....
Válasz erre
36
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!