Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
„Elítéljük az Egyesült Államok és műholdjainak provokációit a Tajvani-szorosban” – mondta az orosz külügyminiszter.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szombaton az ENSZ Közgyűlésén élesen bírálta az Egyesült Államokat. „Tajvan körül a tűzzel játszanak. Ráadásul katonai támogatást ígérnek Tajvannak” – mondta Lavrov. A Tajvan miatt kialakult feszültség azt követően fokozódott az Egyesült Államok és Kína között, hogy Nancy Pelosi, az amerikai képviselőház elnöke augusztusban Tajvanra látogatott. Ezt nagyszabású kínai hadgyakorlatok követték, Joe Biden amerikai elnök pedig ígéretet tett Tajvan védelmére.
Vlagyimir Putyin orosz elnök Kína mellé állt Tajvan ügyében. „Szándékunkban áll szilárdan ragaszkodni az 'egy Kína' elvhez” – jelentette ki a múlt héten. „Elítéljük az Egyesült Államok és műholdjainak provokációit a Tajvani-szorosban” – tette hozzá. Lavrov azzal is vádolta Washingtont, hogy szankciókkal próbálja „az egész világot a saját hátsó udvarává tenni". „Ez színtiszta diktatúra, illetve kísérlet annak kikényszerítésére” – jelentette ki.
(MTI)
Nyitókép: MTI/EPA/AP pool/Alekszandr Zemljanyicsenko