Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
„Károly segíthet abban, hogy a figyelem fontos politikai kérdésekre irányuljon, de lehet, hogy ez az Egyesült Királyság népszerűségébe fog kerülni” – olvasható a cikkben.
II. Erzsébet királynőt nagyon szerették apolitikus mályvacukor-diplomatikusságáért. Nagyon szókimondó fiának nem lesz könnyű dolga”
– írja a Politico.
De ez számít majd az Egyesült Államokban is, ahol II. Erzsébet királynő különleges »mályvacukor-diplomáciája« – lágy, édes és kifejezetten apolitikus – évtizedeken át elbűvölte az amerikaiakat.
„Miközben Nagy-Britannia és a Nemzetközösség 14 birodalma alkalmazkodik az új államfőhöz, Károly 2022-ben kezdi majd meg az uralkodói szerepkörének kialakítását – és ami fontos, azt is eldönti, hogy a trónról folytatja-e aktivista tevékenységét” – olvasható a cikkében.
A Politico szerint az, hogy miként kezeli aktivista ösztöneit, minden bizonnyal befolyásolni fogja népszerűségét az Egyesült Királyságban és a Nemzetközösségben. „A királynőre, mint amerikai küldöttre tekintettek a tevékenysége miatt” – írja a hírportál, amely megemlékezik arról is, hogy több amerikai elnökkel is találkozott II. Erzsébet és az amerikai lakosság is rajongott érte.
„Fiával ellentétben, tartózkodott az ellentmondásos megjegyzésektől” – írja a Politico. „III. Károly évtizedeket töltött politikai területen, és számos progresszív, gyakran az éghajlatvédelemmel kapcsolatos projektet valósított meg”. Emellett pedig több világrendezvényen is felszólalt, legtöbbször az éghajlat-változás elleni küzdelemre hívta fel a figyelmet.
A hírportál szerint
ebben a kontextusban Károlynak valószínűleg választania kell a klímapolitikája és az olyan típusú kétpárti népszerűség között, mint amilyet édesanyja élvezett Amerikában”
„Károly segíthet abban, hogy a figyelem fontos politikai kérdésekre irányuljon, de lehet, hogy ez az Egyesült Királyság népszerűségébe fog kerülni” – olvasható a cikkben.
Nyitókép: Ben Stansall / AFP