Elon Musk technológiai milliárdos visszavonta a Twitter megvásárlására tett 44 milliárd dolláros ajánlatát, arra hivatkozva, hogy a vállalat nem nyújtott elegendő információt a hamis fiókokról – derül ki az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelethez (SEC) benyújtott bejelentéséből.
Musk hetek óta nyilvánosan megkérdőjelezte a Twitter számait, amit sok elemző úgy értékelt, mint egy kísérletet a technológiai óriás részvényárfolyamának leszorítására.
A Twitter részvényei a bejelentés után több mint 6 százalékkal zuhantak.
Május közepe óta Musk a Twitter állítólag valótlan, a szolgáltatást használó botok és hamis fiókok számát illető adataira összpontosított, és ezzel az indokkal fel is függesztette a cég felvásárlási eljárását.
Musk ügyvédei most azt közölték a SEC-nek benyújtott jelentésben, hogy a Twitter nem biztosította a felvásárlónak a hamis fiókokra vonatkozó állításaik ellenőrzéséhez szükséges adatokat. Kijelentették: ennek elmulasztása szerződésszegésnek minősül, ami lehetővé tette, hogy Musk kilépjen az üzletből. Beadványukban úgy fogalmaztak, a Twitter nem válaszolt vagy megtagadta, hogy válaszoljon a hamis vagy spamfiókokról a platformon, ami alapvető fontosságú a vállalat üzleti teljesítménye szempontjából.
„A Twitter súlyosan megsérti a megállapodás több rendelkezését, úgy tűnik, hamis és félrevezető kijelentéseket tett, amelyekre Musk úr az egyesülési megállapodás megkötésekor támaszkodott” – áll a bejelentésben.
A Twitter elnöke nem hagyja annyiban Elon Musk döntését
A Twitter elnöke, Bret Taylor a mikroblogplatformon közölte, hogy az igazgatótanács jogi lépéseket tervez a kivásárlási megállapodás érvényesítésére. „A Twitter igazgatótanácsa elkötelezett a tranzakció lezárása mellett a Musk úrral egyeztetett áron és feltételekkel...” – írta.
(MTI)
Nyitókép: BRENDAN SMIALOWSKI / AFP