Hivatalos: mutatjuk, mikor jelenik meg, és hogyan néz ki az új 15000 forintos (FOTÓ)
Az érme hátoldalán egyik jogtudósunk képe jelenik meg.
A belgák egyre szorosabbra húzzák a nadrágszíjat egy friss felmérés szerint.
Minden hetedik belga lakos az elmúlt két hétben pénzügyi problémák miatt kihagyott egy-egy étkezést – írta kedden a The BrusselsTimes hírportál az RTL Info hírcsatorna, a Le Soir belga napilap és az Ipsos közvélemény-kutató intézet közösen készített felmérésére hivatkozva.
A gyorsfelmérés keretében 2552 belgiumi lakost kérdeztek meg anyagi helyzetéről és életminőségéről az ország minden táján. A válaszadók 13 százaléka azt vallotta, hogy az elmúlt két hétben kihagyott egy étkezést, 7 százalékuk pedig azt, hogy volt olyan nap, hogy nem evett semmit. A felmérésből kiderült, hogy a megkérdezettek 55 százaléka komolyan aggódik a vásárlóerő-romlás, a rekordmagas infláció és az emelkedő energiaárak miatt.
A Le Soir napilap által közzétett statisztikák szerint a pesszimizmus országszerte növekszik. A belgiumi lakosok 47 százalékban – főként a brüsszeli és a vallon régióban élők – úgy vélik, hogy pénzügyi helyzetük romlott az elmúlt hat hónapban. A fejlettebb flamand tartományban élők 46 százaléka azt állította, hogy anyagi helyzete nem sokat változott. A háztartások kiadásainak növekedését a válaszadók leggyakrabban az emelkedő energiaáraknak tulajdonították.
„A belgák egyre szorosabbra húzzák a nadrágszíjat.
– írta a The BrusselsTimes.
A hírportál szerint a belga lakosok nem igazán tudják, hogyan védjék meg vásárlóerejüket. A megkérdezettek 86 százaléka a „szupergazdagok” adóztatását támogatja a leginkább, 91 százalékuk pedig a környezetszennyező nagyvállalatokra kivetendő adókat. Mindössze 11 százalékuk támogatta az áfa megemelését 22 százalékra, és vegyes érzelmekkel viseltetnek a bérjövedelmekre kivetett adók emelésével kapcsolatban.
(MTI)
Nyitókép: Matthieu Spohn / AltoPress / AFP. Illusztráció.