Őrjöngenek von der Leyenék: Magyarország nem hagyta eladósítani az Európai Uniót Ukrajna kedvéért

A belgák közben továbbra sem engedik, hogy az Európai Bizottság a befagyasztott orosz vagyonból finanszírozza Ukrajnát.

A lap az erőmű kommunikációs igazgatójára hivatkozva azt írja, megrongáltak több mint ezer számítógépet, teherautókat és sugárzásmérőket loptak el, de sugárveszély nem áll fenn.

Ukrajna szerint az orosz hadsereg kifosztott vagy megrongált több mint ezer számítógépet a csernobili atomerőműben, valamint teherautókat és sugárzásmérőket lopott el – számol be a BBC. Vitalij Medved kommunikációs igazgató szerint a nukleáris berendezések nem sérültek meg, és „a sugárbiztonság tekintetében minden rendben van”. Az orosz megszállás okozta – mára befejeződött – veszteségeket több mint 1,6 milliárd hrivnyára (44 millió font) becsülik.
A Kijevtől északra, a fehérorosz határ közelében fekvő, üzemen kívüli erőművet az orosz csapatok a február 24-i inváziót követően gyorsan elfoglalták, és öt hétig tartották ellenőrzésük alatt, mielőtt március 31-én kivonultak.

Fotó: Férfi gyalogol az orosz támadásokban lerombolt épületek között a Kijev közelében fekvő Borogyanka főutcáján 2022. április 5-én.MTI/EPA/Oleg Petrasjuk