Az egyetlen kivétel ez alól természetesen Németország.
De mit lát egy francia, egy spanyol vagy egy olasz polgár?
Mit érzékel az elmúlt húsz év állítólagos fejlődéséből történetesen egy francia szakmunkás, ipar tanonc vagy alkalmazott?
Azt érzékeli, hogy Franciaországban immár szinte nincs ipari munkahely: megszűnt a kínálat, elköltöztek a cégek, mivel részben bezárták, részben pedig távoli kontinensekre költöztették őket. Jól szemlélteti mindezt, hogy az ipar nemzetgazdaságon belüli súlya, amely az ezredforduló előtt még 20% felett volt, 2020-ra immár a felére, 10%-ra zsugorodott.
És kinek köszönhető mindez?
A dicső francia nemzet globalista politikai, szellemi és gazdasági elitjének, amely minden tőle telhető erőfeszítést megtett annak érdekében, hogy mindez pontosan így történjen.
De természetesen nem érte be ennyivel: a francia polgárok munkahelyeinek szisztematikus (mai divatos szóval: rendszerszintű) felszámolása mellett még ráadásképp rászabadította a francia társadalomra az afrikai, közel-keleti és ázsiai országok bevándorlóinak szinte korlátlan tömegét – univerzalista, globalista és kozmopolita szellemben tágra nyitva a szociális ellátórendszer kapuit minden ország minden rendű és rangú bevándorlói előtt.
És ki finanszírozza mindezt? A francia adófizető, akinek adógarasait a globális elit nemes egyszerűséggel "einstandolja" (ahogy ez a Pál utcai fiúknál szokás), majd szétosztja a világ szegényei között, ezt követően pedig elegáns mosollyal adót emel a saját országában.
Szabadság, egyenlőség, testvériség. Tudjuk, hogy mit jelent ez modern felfogásban: mindenkinek szabad bejönni, letelepedni ; mindenki (a világ összes polgára) egyenlő mértékben részesül az egyre szűkösebbé váló francia nemzeti javakból ; és természetesen mindenki a testvérünk, a világ ugyanis nem más, mint egyetlen kozmopolita testvériség.
No és hová vezet mindez ? – kérdezi az egyszerű francia polgár.
Megmondják a közgazdászok: adósságspirálhoz, költségvetési megszorításokhoz, a franciák tömeges elszegényedéséhez, inflációhoz, pénzügyi válsághoz, gazdasági katasztrófához – sőt, mi több, a globális pénzügyi rendszer teljes összeomlásához.
Ugyanis a gazdasági viszonyokat sajnos nemcsak a francia politikai elit alakítja a fenti stratégia mentén – hanem a spanyol, az olasz, a holland, az osztrák és az összes többi globális elkötelezettségű politikai elit
kitűnően összehangolt, magas fokon összehangolt tevékenysége állítja e "csodálatos" eredményt elő összhatásként.
A globális elit fékevesztett tombolása – ez az, ami jelenleg kizárólagos jelleggel alakítja a nyugat-európai országok gazdasági és társadalmi viszonyait.
És hol az ellenerő? A Szovjetunió felbomlása óta – sehol.
Hol a szakszervetek ereje? Sehol.
Ma a legnagyobb szakszervezeti tiltakozás, munkabeszüntetés, sztrájk és felvonulás csupán annyit tud elérni Nyugat-Európában, hogy az érintett nagyvállalat még gyorsabban, szinte rohamtempóban helyezi át ipari termelését Indiába, Marokkóba vagy Kínába.
Támadás az európai értékek ellen (II): pusztítás szellemi síkon
A globális elit politikai vezető rétegének – Bogár László szavaival: a globális háttérhatalom lokális helytartóinak – nemzetet és társadalmat romboló tevékenysége mégsem a materiális síkon megnyilvánuló vetületében a legpusztítóbb.
Mindezt nagyságrendekkel meghaladja a szellemi síkon megnyilvánuló destruktív tevékenység.
Szellemi síkon pedig a család, mint az ősidők óta ismert legalapvetőbb társadalomszervezési egység a globális erőszak legfőbb, mondhatni kitüntetett célpontja.
A globalista elit ugyanis a normális, épeszű emberhez képest épp fordítva gondolkodik. Ami a normális embernek kézenfekvő, nemes és értékes, az neki kuriózum, nevetséges és gúny tárgya. Ami a normális ember számára beteges, aberrált és degenerált, az a globalista elit számára követendő minta.
A lényeg azonban a nemzeti, társadalmi és családon belüli összetartás és szolidaritás megbontása.
De vajon állítható-e az, hogy a globalista elit tudatosan törekedne a nyugati társadalom szerkezetének a teljes szétforgácsolására? És ha igen, akkor vajon mivégre, milyen célból teszi ezt?
Ha létezik erre magyarázat, akkor az mindenképpen hatalomtechnikai síkon keresendő, és nagy valószínűséggel a globalista elit jól kiépített uralmi rendszerével szemben potenciálisan megnyilvánuló lehetséges ellenállással, pontosabban ezen ellenállás megszervezésének előzetes megakadályozásával függ össze.
A globalista elit vágyálma egy olyan kozmopolita, teljesen kevert (Jean-Luc Mélenchon szavaival: kreol vagy kreolizált) és atomjaira hullott társadalom, ahol nincs közös kultúra, nincs közös nevező, nincs sem közösen vallott hit, sem közös filozófiai vagy morális elvek.
És általában véve nincs semmilyen közös társadalomszervezési referenciapont, amelynek mentén az emberek egymással valamilyen közös cél megvalósítása érdekében bármikor is összefoghatnának. Ha pedig eleve lehetetlen szélesebb társadalmi csoportoknak bármilyen ügy mentén összefogniuk – mivel elidegenedtek egymástól, nem értik egymás nyelvét, mentalitását, gondolkodását – akkor teljesen nyilvánvaló, hogy az emberek a globalista elit diktatúrájával, a szemünk előtt folyamatosan testet öltő parancsuralmi rendszerével szemben sem lesznek képesek a legcsekélyebb ellenállást sem kifejteni.
Megfordult a helyzet: immár nem a Szovjetunió készülődik egy globális diktatúra kiépítésére, hanem a nyugati globalista-technokrata, és minden szellemi gyökeret nélkülöző elit.
Ezért kell össztársadalmi szinten szétverniük mindent: családot, hitet, hazát és nemzetet.
A globalista elit rémálma ugyanis éppen az, hogy a közeli jövőben a társadalom széles csoportjai némiképp feleszmélnek, s tudatára ébrednek mindannak – Nyugaton is! – ami körülöttük történik, s miután tudatára ébredtek a körülöttük zajló események végzetes voltának, netán elkezdik az ellenállást szervezni a globalista elit törekvéseivel szemben, összefognak egymással, és így már valódi erőt lesznek képesek felmutatni.
Ezért veszélyes a visegrádi országok viselkedése a globalista elit számára
– s épp ezen okok miatt vált égetően sürgőssé a számára az, hogy akár radikális eszközökkel felszámolja az ellenállás e mindenki számára jól érzékelhető gócpontját, alapjaiban szétverje a visegrádi négyek együttműködését, és azon túl a Nyugat számára teljesen elviselhetetlen különutas magatartását.
Tóth István Benedek
(A szerző Franciaország-szakértő)
Borítókép: BEATA ZAWRZEL / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP