Nagyszabású kibertámadás érte az ukrán védelmi minisztériumot és bankokat

2022. február 15. 18:59

Az ukrán fegyveres erők hivatalos oldala sem nyílik meg, a támadás délután három órakor kezdődött.  

2022. február 15. 18:59
null

Újabb nagyszabású kibertámadást hajtottak végre kedden Ukrajnában, ezúttal a védelmi minisztérium honlapja és két nagy pénzintézet, a Privatbank és az Oscsadbank ellen – számolt be az Ukrajinszka Pravda hírportál.

Az UNIAN hírügynökség szerint az ukrán fegyveres erők hivatalos oldala sem nyílik meg. A hatóságok közlése szerint a mostani kibertámadás különbözik a legutóbbitól,

most úgynevezett DDOS, azaz túrterheléses támadást hajtottak végre.

A támadás délután három órakor kezdődött.  A felhasználók közül többen arról számoltak be, hogy nem férnek hozzá az internetes banki szolgáltatásokhoz, mások be tudnak ugyan jelentkezni, de nem tudnak tranzakciókat végrehajtani. 

Oroszország állhat a kibertámadás hátterében

A védelmi minisztérium megerősítette, hogy vélhetően DDOS támadás érte a weboldalát. Közölték, hogy jelenleg folyamatban van az oldal elérhetőségének helyreállítása. Hozzátették, hogy addig a hivatalos kommunikáció a tárca Facebook- és Twitter-oldalain, valamint az ArmijaInform elnevezésű weboldalon keresztül zajlik.    

A Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácshoz (RNBO) tartozó Információbiztonsági Központ úgyszintén megerősítette, hogy DDOS támadás érte az említett oldalakat, és

nem zárta ki, hogy Oroszország áll a kibertámadás hátterében.

„Lehetséges, hogy az agresszor (Oroszország) kicsinyes, piszkos trükkök taktikájához folyamodott, mert agresszív tervei nem válnak be” – jelentették ki a központnál az UNIAN szerint.    

(MTI)

Nyitókép: Pixabay

Összesen 108 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sany Xepi
2022. február 16. 07:03
Az oroszok már mindenben elsők, már informatikában is.
Válasz erre
1
0
c.critical
2022. február 16. 01:38
Fasza...
Válasz erre
2
0
kozmosz
2022. február 16. 00:40
"Szeretett amerikai népem! Büszkén jelenthetem be, hogy aláírtam az Oroszországot mindörökre törvényen kívül helyező cikkelyt. A bombázás öt percen belül megkezdődik!" - Ronald Reagan, az USA volt elnöke, egy mikrofonpróba alkalmából.
Válasz erre
1
0
Tóth Zoltán
2022. február 15. 23:55
Ezúton is szeretnék a figyelmükbe ajánlani egy friss beszámolót (https://www.portfolio.hu/global/20220215/kiderult-miben-mesterkedhetnek-putyin-kemjei-526937 ), különösen annak egyik passzusát, melyet érdemes összevetni ezen korábbi híradásokkal: https://telex.hu/belfold/2021/08/03/nem-eszik-olyan-forron-a-kasat-a-nemzetkozi-katonai-kuldetesekre-specializalodott-magyar-maganvallalkozasnal + https://www.portfolio.hu/global/20220121/mar-1000-magyar-jelentkezett-zsoldosnak-hamarosan-akcioba-lendulhet-a-fegyveres-maganhadsereg-521867 . "A források szerint Oroszország arra is felhasználhatná a zsoldosokat, hogy célzott merényletekkel és speciális fegyverek használatával viszályt szítson és megbénítsa Ukrajnát. ... hogy Oroszország "hamis zászlós" műveletet rendezhet Ukrajnán belül, hogy igazolja az inváziót. ...zsoldosok az orosz állam irányítása alatt részt vesznek bármilyen ukrajnai háborús cselekményben, beleértve potenciálisan egy invázió ürügyét is ... A NYUGATI BIZTONSÁGI FORRÁSOK SZERINT A ZSOLDOSOKAT OLYAN OROSZ KATONAI MAGÁNCÉGEK (PMC-K) VETIK BE, AMELYEK SZOROS KAPCSOLATBAN ÁLLNAK A SZÖVETSÉGI BIZTONSÁGI SZOLGÁLATTAL (FSZB), A SZOVJET KGB FŐ UTÓDJÁVAL, VALAMINT A GRU KATONAI HÍRSZERZŐ ÜGYNÖKSÉGGEL." Emlékeztetőként szeretnék feleleveníteni egy tavalyi szenzációt (https://hvg.hu/gazdasag/20210802_katonai_maganceg ), melyen szokás szerint a felszínt érdektelen tehetségtelenséggel, unottan kapargatva, egyes csalogányként funkcionáló, belterjes "szagértők" tátogtatásával gondosan félreterelgetve sikerült túllépni, olyannyira, hogy annak frissebb fejleményei érdektelenül elsikkadtak. Pedig lenne min elmorfondírozni! - Habár a történet egyetlen nevesíthető (ám kérdéses jelentőségű) figurája amolyan önjelölt Rambó János lehet - ám a történet, melyet előadott, jóval aggasztóbb fenyegetést sejtet (mely felett komolyabban megerőltető gondolkodást mellőzve a sajtó illedelmesen tovasiklott). - Akkoriban megtekintve a nyilatkozó linkedin profilját, illetve mérlegelve a hírt gerjesztő honlap impressziumát, gyanúsnak véltem, vajon kiknek az embere lehet is ő? Egészen konkrétan: nem a Kreml egyik újabb manipulációjával szembesülhettünk általa? - Jószerivel képzetlen katonából avanzsált pillanatokon belül "szakértővé" az oroszok védszárnyai alatt, s a további karrierje rendszeresen visszakanyarodott hozzájuk. Vajon lehet ez a véletlen műve? Főleg mostanság? Vajon merne egy ilyen témában oktalanul kérkedni bárki is? - Arról is érdemes szót ejteni, hogy az említett szektorban (magánhadseregek), különösképpen a riportban felsorolt vidékeken (Közel-kelet, Irán, és bizonyos tekintetben még Afganisztán is) kőkemény nagyhatalmi "játszadozások" dominálnak a mai napig ezen a téren (pl.: Wagner), tehát pusztán üzleti szempontokra hivatkozni önmagában hazugság. Vagyis, amennyiben valóban színre lépne, csak "valakik" alárendeltjeként tehetné a magánszervezetük. De vajon kiknek a katonáiként? - Az akkori hirdetményben (via magyar sajtó) megfogalmazott kritériumok alapján felettébb elgondolkodtatónak véltem azt is, honnan merítenének: lényegében balekokat keres(tettek vele). De vajon mire? S ezzel - mostanra mindinkább körvonalazódva - eljuthatunk egy lehetséges magyarázathoz, mely cseppet sem meglepő módon rezonál az Ukrajnában (illetve orosz birodalmi érdekszférában) kibontakozó eseményekkel. S melyet miért is zárhatnánk ki kapásból? Utalva a korábbi hozzászólásaimra, akár azok egyik lehetséges folytatásaként is, nem lehetséges, hogy esetleg épp eme hírbe hozott galeri adja majd ki a Kárpátalján akciózgató "zöld emberkéket"? Röviden felvázolok egy elképzelhető forgatókönyvet: ezen "ugribugrijancsi" csupán egy horoghoz akasztott villantó, feladata csalogatni a halacskákat (balekokat), ám a valódi küldetés aligha a Közel-keleten lesz, sokkalt valószínűbben egy közelebbi területen - mondjuk Ukrajnában (Kárpátalján)! Ajánlom, szabadabb képzelőerővel gondolkozzanak el azon, hová vezethetne, amennyiben eféle "hibrid zöld emberkék" kezdenek az egyre feszültebb, időközben eszkalálódó konfliktusos légkörben "objektumvédelembe" Kárpátalján (akik többnyire magyarok). Hová futhat ki mindez, kiknek az érdekét szolgálhatja? Orbán mennyiben lehet képes befolyásolni a prognosztizálható fejleményeket (vagyis mennyiben válik kiszolgáltatottjává a Kreml hadműveleti terveinek - hacsak nem éppen ő az eredeti "bandagazda"), ergo mennyiben valószínűsíthető, hogy a helyzethez idomulva, annak foglyaként involválódik egy elszabaduló háborús krízisbe? Szerintem ez ennek a "bulvárosított szenzációnak" (potenciális konspirációnak?) a figyelmeztető üzenete: valami nagyon nagy "gebasz" van készülőben! S ennek talán egyik tudatlan aktora (epizódszereplője) lehet a meginterjúvolt vitéz (egyenest Putyinék mellényzsebéből?)... #nekunkmohacskell
Válasz erre
0
3
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!