Brutális számok: Putyinék egyre nagyobb pusztítást végeznek Ukrajnában

Az év eddigi legpusztítóbb támadása június 17-én érte Kijevet, amikor is 30 ember vesztette életét, és 172-en megsérültek a kilencórás ostrom alatt.

Mondván, számukra véget ért a hadgyakorlat.
Megkezdték a felkészülést az állomáshelyükre történő visszatérésre az orosz déli és nyugati katonai körzet azon csapatai, amelyek részvétele véget ért az Oroszország területén zajló hadgyakorlaton – jelentette be Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője kedden Moszkvában.
Az első vasúti szerelvények és teherautó-konvojok még kedden elindulnak a helyőrségek felé. A bejelentésre a rubel árfolyama erősödni kezdett. Az elmúlt hetekben több NATO-ország azzal vádolta Moszkvát, hogy az Ukrajna elleni invázió céljából vont össze erőket az ukrán határ közelében, amit az orosz fél valótlan állításnak mintősített.
Konasenkov azt is közölte, hogy a Fehéroroszországban a Szövetséges Eltökéltség – 2022 kódnevű hadgyakorlat utolsó szakaszában, február 19-én, a Minszkben akkreditált katonai attasék megfigyelőként vehetnek majd részt Obuz-Lesznyevszkij lőterén.
(MTI)
Fotó: MTI/AP/Orosz védelmi minisztérium sajtószolgálata