Elindították a német fegyverszállítmányt Ukrajnába

2022. február 28. 10:45

A szállítmány 1000 páncéltörő fegyverből és 500 Stinger légvédelmi rakétából áll.

2022. február 28. 10:45
null

Elindították az orosz invázió ellen harcoló ukrán hadsereg támogatását szolgáló német fegyverszállítmányt – nyilatkozta a német védelmi miniszter hétfőn. A fegyverek úton vannak, és megérkezésük „nem napok, hanem órák kérdése” – mondta Christine Lambrecht a Deutschlandfunk német országos közszolgálati rádiónak.

Kiemelte, hogy az ukrajnai orosz invázió nem halad olyan sebesen, ahogy szerinte Vlagyimir Putyin orosz elnök elképzelte, a műveletet logisztikai gondok és üzemanyaghiány lassítja. „Az orosz elnök elszámította magát, és ezért most fenyegetőzik” – tette hozzá a miniszter az orosz hadsereg elrettentő erőinél elrendelt különleges szolgálati módról.

Az atomháború veszélye

Mint mondta, az atomfegyverekkel összefüggő fenyegetést „nagyon komolyan kell venni”. Ugyanakkor az elnök és más oroszországi vezetők is tudják, milyen pusztító következményekkel járhat ilyen döntést, ezért most mindenkinek meg kell őriznie a nyugalmát, és nem szabad tovább növelni a feszültséget – mondta a német védelmi miniszter.

A szociáldemokrata politikus (SPD) jó jelnek nevezte a fehéroroszországi Gomelben hétfőn tervezett ukrán-orosz tárgyalásokat. Fontos azonban, hogy „ne hagyjuk, hogy elaltassa az éberségünket olyan ember, aki mindannyiunknak hazudott” – tette hozzá Christine Lambrecht.

Fegyverszállítmány

Szombaton a szövetségi kormány a válságövezetekbe irányuló fegyverexportot elutasító álláspontját megváltoztatva úgy döntött, hogy mégis küld fegyvereket az ukrán hadseregnek.

A szállítmány 1000 páncéltörő fegyverből és 500 Stinger légvédelmi rakétából áll. A kormány ahhoz is hozzájárult, hogy Hollandia továbbexportáljon Ukrajnába 400, német gyártmányú páncéltörő fegyvert, Észtország pedig átadjon Ukrajnának az egykori NDK hadseregének készletéből kilenc D-30 típusú vontatott tarackágyút a hozzájuk tartozó lőszerrel.

Pénzügyi segítség

Vasárnap Olaf Scholz kancellár bejelentette, hogy százmilliárd eurós pénzügyi alapot hoznak létre az ország védelmi képességeinek fejlesztésére, és ezenfelül minden évben a hazai össztermék (GDP) két százalékát meghaladó összeget fordítanak védelemre.

Mindkét döntés irányváltás a hidegháború vége óta követett német politikában. A kormány indoklása szerint mindkettő elkerülhetetlen, mert az ukrajnai háború fordulópont az európai történelemben, és az új korszakban új politika szükséges az ország, a szabadság és a demokrácia megvédéséhez.

(MTI)

Nyitókép: Sergei SUPINSKY / AFP

Összesen 214 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Buta kán
2022. március 02. 02:39
Ennek vajon mennyi a valoságtartalma???? Zolo Petrovics Az Egyesült Nemzetek Főtitkára azt mondta, Ukrajna 1991 óta nem kért regisztrációt a határon, nehogy az ukrán állam létezzen.. . És semmit sem tudtunk róla!!! 04/07/2014 Meglepő nyilatkozatot tett Ban Ki-Moon ENSZ-főtitkár, amelynek közvetítését megtiltották az ukrán médiában és az interneten. Az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülésén vitatták meg a két ország közötti konfliktust. Onnan a következő következtetést vonták le: Ukrajna 1991.12.25 óta nem jegyeztette be határait Ukrajna határait az ENSZ nem jegyezte be szuverén államként. Ezért feltételezhetjük, hogy Oroszország nem követ el jogsértést Ukrajna felett. A CIS-szerződés szerint Ukrajna területe a Szovjetunió közigazgatási körzete. Ezért senkit sem lehet hibáztatni Ukrajna határainak szeparatizmusáért és kényszer módosításáért. A nemzetközi jog szerint az országnak egyszerűen nincsenek hivatalosan elismert határai. E probléma megoldása érdekében Ukrajnának be kell fejeznie a szomszédos országokkal a határok lezárását, és a szomszédos országok, köztük Oroszország megállapodását kell megszereznie közös határukon. Köteles mindent dokumentálni és szerződéseket aláírni az összes szomszédos állammal. Az Európai Unió elkötelezte magát Ukrajna támogatása mellett ebben a fontos kérdésben, és minden technikai segítséget megad. De vajon Oroszország aláír-e határszerződést Ukrajnával? Nem, dehogy! Mivel Oroszország a Szovjetunió jogutódja (ezt erősítik meg a nemzetközi törvényszékek határozatai a volt Szovjetunió és külföldi országok közötti ingatlanvitákról), azok a földek, amelyeken Ukrajna, Fehéroroszország található és Novorosszia belong Oroszországban vannak, és senkinek sincs joga hozzá! Oroszország beleegyezése kell ahhoz, hogy ez külön terület legyen. Alapjában véve Oroszországnak kellett kijelentenie, hogy ez a terület orosz, és hogy minden, ami ott történik, az Oroszország belügye. Bármilyen beavatkozás Oroszország elleni intézkedésnek minősül. Ezen az alapon törölhetik a 2014. május 25-i választásokat és a nép azt csinál, amit akar! A Budapesti Memorandum és más megállapodások szerint Ukrajnának nincsenek határai. Ukrán állam nem létezik (és nem is volt!) Csak a háttérhatalom fő hadiszálasa! Akkor milyen területen tartózkodik a NATO??? Hivatalosan Orosz területen!
iIonah
2022. február 28. 16:46
És az oroszok még nem lőtték atomjaira a szállítmányt?
airmax
2022. február 28. 15:08
És mi van, ha az oroszok is változtatnak, és azonnal leállítanak minden gáz szállítást a északi áramlat 1 -en? Okos döntés ez? az usa-ban nyitják a pezsgőket...
APESZ72
2022. február 28. 13:44
Ez igen! A volt náci Németország, aki 20 millió Orosz haláláért - is - felelős, fegyvert szállít Oroszország ellen. Ez egyszerűen gusztustalan! Nem lepne ha , ha Putyin jelezné, hogy ezt a kérdést Berlinben fogják megtárgyalni, 2-3 hét múlva...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!