Milliárdokat hagyott az állam a családoknál: több mint 123 ezer szülőnek lett adómentes a csed, a gyed és az örökbefogadói díj

A NAV szerint szeptemberben összesen 46,2 milliárd forintot is meghaladó adóalap-kedvezményt jelentett.

Márki-Zay Péter is arról beszélt, hogy a madridi csúcson a magyarellenes AUR is képviseltette magát, a VOX azonban közleményben határolódott el a párttól.

Mi is beszámoltunk a hétvégi madridi konzervatív csúcstalálkozóról, amelyen a közös nyilatkozat aláírói leszögezték: szembeszállnak az európai történelemtől idegen, „demográfiai öngyilkossághoz” és a társadalom átalakításához vezető politikai áramlatokkal. Részletesebb beszámolónkat az eseményről ide kattintva olvashatják el.
A csúccsal kapcsolatban többen is terjeszteni kezdték azt a híresztelést, miszerint a magyarellenes román formáció, az AUR is részt vett rajta. Ezt Márki-Zay Péter is megosztotta közösségi oldalán, mint írta, „így néz ki Orbán Viktor diplomáciája, ide züllesztette Magyarország külkapcsolatait”.

A valóság azonban az, hogy az AUR nem volt meghívva és nem írta alá a deklarációt. Jorge Buxadé EP-képviselő, a VOX tagja Twitteren írta: a madridi csúcstalálkozón az egyedüli román delegáció a Kereszténydemokrata Nemzeti Parasztpárt volt, akit Aurelian Pavelescu képviselt.
Nyitókép: Twitter