Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre

2022. január 30. 08:05

Idén már a hetediket...

2022. január 30. 08:05
null

Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre vasárnap, amelyben a közép hatótávolságú ballisztikus rakéta 800 kilométert repült a nyílt tenger irányába – jelentette be a dél-koreai hadsereg. A rakéta harminc perces útja során 2000 kilométeres magasságot ért el.

Ez volt az észak-koreai rezsim hetedik erődemonstrációja az idén.

Phenjan 2022 eleje óta rakétakilövések sorozatát hajtja végre. A vasárnapi kísérlettel Észak-Korea megszegte a közepes és nagy hatótávolságú rakéták tesztelésére vonatkozó, saját maga által elrendelt moratóriumát. A tesztelési tilalom a nukleáris kísérletekre is vonatkozott. A közepes hatótávolságú rakéták olyan fegyverek, amelyek hatótávolsága 800 és 5500 kilométer között van.

Mun Dzse In dél-koreai elnök az ENSZ-határozatok megsértésével vádolta meg Észak-Koreát. A világszervezet Biztonsági Tanácsának vonatkozó határozatai megtiltják Észak-Koreának a ballisztikus rakéták tesztelését.

A ballisztikus rakéták egyes típusai nukleáris robbanófej hordozására is alkalmasak.

A vasárnapi teszt előtt az ország azt közölte, hogy a csütörtökön kipróbált két harcászati irányított rakétával ellenőrizték az azokon elhelyezett hagyományos robbanófejek teljesítményét.

Észak-Korea rendszeresen tesztel különböző típusú rakétákat. A phenjani kommunista vezetés évek óta folytatja a nukleáris robbanófejjel felszerelhető rakéták fejlesztését. Ezért kemény nemzetközi szankciókkal sújtják. A rakétakísérleteivel kapcsolatos bírálatokkal szemben Észak-Korea azt állítja, hogy egyebek között az önvédelemhez való jogát gyakorolja. Az ország korábban nukleáris hatalomnak nyilvánította magát.

Az Észak-Koreával folytatott amerikai tárgyalásokon mintegy három éve nincs előrelépés. Donald Trump korábbi amerikai elnök két csúcstalálkozón is találkozott Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel, de ezek a megbeszélések nem vezettek eredményre.

(MTI)

Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Béna Géza
2022. január 31. 09:55
Hé kinek a malmára hajtja a vizet ez a jóképű , minél több rakétát indít a környező országok annál jobban fegyverkeznek tehát dübörög az ámerikai gazdaság sorban állnak a fegyver vásárlásért hé
Gyzoltan
2022. január 30. 19:13
Talán le kellene már szállni Észak-Koreáról! Felesleges a feszültségkeltés, felesleges bojkottálni! Létét, látszólagos biztonságát a védereje biztosítja, s rá van kényszerítve a fejlesztésre... Ráadásul, míg Dél-Korea az USA támaszpontja, addig maradéktalanul megkapja Kína támogatását.., Észak-Korea ki fog tartani az utolsó kínaiig, márpedig kínaiból sok van... Biden a magyarországi bevonulás helyett, igazán a Dél-koreai kivonulást választhatná...
hlaci83
2022. január 30. 17:08
Pár éve még óriási cirkusz volt belőle az Obama kormány idején. Most valahogy sokkal nagyobb a füst Ukrajna körül. Igaz, oda a jelenlegi elnöknek is van némi érdekeltsége.
Senki Alfonz
2022. január 30. 12:20
Jól csinálja a zsírdiktátor! Be akar állni harmadiknak a kínaiak és a ruszkik mellé az USA ellen. Lehet, hogy a népe éhenhal, de az utolsó még kilő egy rakétát az USA felé!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!