Méltatlanul búcsúztatták el Rafael Nadalt? – a spanyol kapitány kibukott
A világklasszis teniszező nem ilyen bánásmódot érdemelt volna.
Az 54 éves német szakember szerint nem helyes, hogy a szerb játékos nincs beoltva, ezzel együtt még nem rossz ember.
A volt világelső Boris Becker védelmébe vette korábbi tanítványát, a férfi teniszezők világranglistájának aktuális éllovasát, Novak Djokovicot, aki jelenleg egy karanténszállodában várja, hogy beléphessen Ausztráliába. Az 54 éves német szakember szerint nem helyes, hogy a szerb játékos nincs beoltva, ezzel együtt még nem rossz ember.
„Tiszteletben kell tartani a döntését.
Csak mert valaki nem oltatja be magát, még nem rossz ember”
– mondta a Bildnek Becker, aki pályafutása során kétszer nyert az Australian Openen. Az ausztrál nyílt teniszbajnokságon kilencszer győztes, 20-szoros Grand Slam-bajnok Djokovic szerdán érkezett a melbourne-i Tullamarine repülőtérre, majd ott egy különszobában órákon át a hatóságok döntésére várt, hogy beléphet-e az országba. Előzőleg még arról szóltak a hírek, hogy az Australian Open szervezői akut egészségi problémájára hivatkozva különengedélyt adtak neki az induláshoz, mindezt annak ellenére, hogy vélhetően nincs beoltva koronavírus ellen, bár a viadalon ez kötelező. Az év első GS-tornájának otthont adó Victoria állam hatósága azonban megtagadta a belépést a játékostól, majd eldőlt, hogy nem kap vízumot, mert „nem szolgáltatott elegendő bizonyítékot ahhoz, hogy teljesítse a belépéshez szükséges előírásokat”.
Az ügyvédei által szombaton közzétett iratok szerint Djokovics november közepén megkapta a beutazáshoz szükséges vízumot, december 30-án pedig az orvosi mentességről szóló igazolást is. Utóbbit annak alapján, hogy
illetve Covid-fertőzésre jellemző légúti tünete. Az ügyvédek állítása szerint az ausztrál nyílt teniszbajnokság rendezőinek megbízásából egy független orvosi szakértői biztosság állította ki Djokovic számára a mentességi igazolást, amit Victoria állam ezzel foglalkozó testülete is felülvizsgált, majd jóváhagyott. A teniszező jelenleg egy kiutasítottak számára fenntartott melbourne-i hotelben van. „Természetesen a szabályok mindenkire vonatkoznak, de Novak nem érdemli meg azt, ahogy most bánnak vele” – mondta Becker.
Djokovic korábban oltásszkeptikus kijelentéseket tett, magánélete védelmére hivatkozva pedig továbbra sem hozza nyilvánosságra, hogy kapott-e koronavírus ellen vakcinát. Különengedélyének híre élénk tiltakozást váltott ki Ausztráliában, a vele Melbourne-ben történteket pedig
A helyi bíróság hétfőn dönt arról, hogy Djokovicnak el kell-e hagynia Ausztráliát vagy maradhat és részt vehet a január 17-én kezdődő Australian Openen. Becker szerint Djokovic nem vádolható hanyagsággal. „Jóhiszeműen repült Ausztráliába, érvényes belépési engedély birtokában. Ha nem lettek volna rendben a papírjai, soha nem ült volna fel a gépre. Végül is nem idióta”.– fogalmazott a német exteniszező.
(Szöveg, fotó MTI: a képen a szerb Novak Djokovic /jobbra/ edzőjével, Boris Becker egykori német teniszezővel, miután győzött a svájci Roger Federer ellen a férfi teniszezők idényzáró ATP-világbajnokságának döntőjében a londoni O2 Arénában 2015. november 22-én. EPA/Facundo Arrizabalaga)