Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Joe Biden amerikai elnök csütörtökön aláírta azt a törvényt, amely a kényszermunka miatti aggodalmakra hivatkozva megtiltja a kínai Hszincsiang-Ujgur tartományban gyártott termékek behozatalát.
A jogszabály, amelyet december 16-án hagyott jóvá véglegesen az amerikai kongresszus, része annak a politikának, amellyel Washington elutasítja a muszlim ujgur kisebbséggel szembeni kínai bánásmódot. A kongresszus azután fogadta el a törvényt, hogy tagjainak sikerült engedményekkel áthidalni a képviselőházba és a szenátusba benyújtott szöveg közötti különbséget.
A kompromisszumos jogszabály – a benne szereplő megfogalmazás szerint – arra a „megcáfolható feltételezésre” épül, hogy Hszincsiang-Ujgur tartományban, ahol a kínai kormány átnevelőtáborokat hozott létre az ujgurok és más muszlim csoportok számára, minden áru kényszermunkával készült, és mint ilyennek tilos a behozatala.
Kína tagadja, hogy visszaélések történnének Hszincsiang-Ujgur tartományban, amely előkelő helyet foglal el napelemekhez szükséges alkatrészek szállításában. Az amerikai kormányzat és számos emberi jogi szervezet szerint azonban Pekinggel szemben a népirtás gyanúja is fennáll.
(MTI)
Fotó: Hasan Esen / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP