Fordul a szél: Trump kőkemény üzenetet küldött a világnak – és külön az Európai Uniónak
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
A kínai-amerikai oktató utána kétszer is bocsánatot kért, de a diákok szerint nem tanúsított igazi megbánást.
„Hogy történhetett meg ilyen egy olyan helyen, amelynek biztonságos közegnek (safe space) kéne lennie?” – tette fel a kérdést a Michigani Egyetem egyik allgatója arra reagálva, hogy oktatója egy órán levetítette a William Shakespeare Othello című művén nyugvó, azonos nevet viselő filmet 1965-ből Laurence Olivier színészlegenda főszereplésével.
Az Index cikkében azt írja: a problémát az jelentette, hogy a filmben Othellót játszó Olivier-t feketére festették, így az úgynevezett „blackface” gyakorlatát elevenítette meg a filmvásznon, ezt pedig egyes hallgatók úgy tűnik nem értékelték.
Már nem számított a bocsánatkérés
A filmet az elismert Bright Sheng zeneprofesszor, zeneszerző és karmester vetítette le, ami
Mindhiába. A Michigan Daily napilapnak nyilatkozó hallgatók szerint eléggé gáz volt, hogy bár Sheng elismerte, a film faji szempontból manapság érzéketlen, második bocsánatkérésében felsorolta az összes afroamerikait, akivel munkaviszonyba került. A megilletődött diákok szerint ezzel a kínai származású professzor csak magát mentegette, nem tanúsított igazi megbánást.
Nyitókép: Twitter